| dorinta233 a întrebat:

M-am apucat de sala de acum 2 zile si vad ca incep sa mananc mai mult. simt nevoia de la stomac, e normal? eu vreau sa fac sala doar 1 luna, daca ma las de ea dupa, o sa ma ingras? sa mai fac sau nu? nu o sa fac tot timpul si nu vreau sa ma ingras.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Sala se face CATIVA ANI. Daca vrei sa faci mai putin de 1 an, faci degeaba.

Lasa sala, apuca-te de sah

| pietrean a răspuns:

Este normal sa-ti fie foame, din cauza efortului pe care il faci la sala.Organismul "isi cere inapoi" tot ce s-a ars in timpul antrenamentului.Ar fi bine sa mananci proteine cu salate, sa bei lichide, inainte cu 3-4 ore de a merge la sala,iar dupa efort,sa bei lichide mai multe:suc natural, ceaiuri, apa cu lamaie.
Chiar daca te lasi de sala, si o sa mananci si bei, ce nu trebuie si mult, sigur o sa te ingrasi daca nu faci nici-un fel de sport, exercitii fizice.

| 12345Anonim a răspuns:

Enormal, ai incercat sa mananci mai putin din dorinta de a slabi.iti recomand sa incepi incet.

| geohandmade a răspuns:

As fi interesat in primul rand sa aflu ce varsta ai. Dupa un efort fizic organismul are nevoie sa se refaca si cere mancare. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa te infometezi pentru a nu pune la loc ceea ce ai dat jos. trebuie sa mananci ceva consistent care sa iti potoleasca foamea. Daca ai peste 18-20 de ani iti recomand sa citesti despre dieta keto. Este o dieta ce se bazeaza pe reducerea carbohidratilor consumati de o persoana, dar in rest poti manca cam ce iti pofteste inima. Nu te astepta sa slabesti in 2 saptamani. Slabirea se face treptat cum este si normal si sanator. Dar am vazut persoane care in 2 luni au slabit cam 10-15 kg. Poti sa mai citesti si daca mai ai intrebari poti scrie si iti raspund.