| Fangirl54 a întrebat:

M-am certat cu cea mai buna prietena si nu stiu ce sa fac

Prietena mea se supara repede din orice, este posesiva si in ultimul timp a devenit foarte geloasa. Recent ne-am certat deoarece am facut o mica schimbare de planuri in legatura cu plecarea undeva. Si s-a suparat foarte tare ba chiar a plans din cauza nervilor.
Desi am zis ca nu ma mai impac cu ea pentru ca vrea sa fie deasupra multora si ii cam place sa fie sefa si ma deranjeaza, am avut deja o cearta mare pe acest subiect.
Insa in ultimul timp ea sta cu o alta fata si eu sunt foarte geloasa dar nu o arat pentru ca daca voi fi prea geloasa o sa ma dea la o parte.
M-am sarurat ca imi face crize mereu.
Dar cu toate astea inca tin la ea, dar parca nu mi-as cere iar scuze.
Ce sa fac? Sa ma impac cu ea sau nu?

3 răspunsuri:
| miolina a răspuns:

Vrea sa fie mereu in centrul atentiei? Cocolosita. Fitoasa. Mironosita. Are parinti care numai pe ea o rasfata cu tot feluri de lucruri? Sa mai lase si garda jos in fata societatii. Nu e sefa pamantului. Oi fi eu femeie de serviciu in curatenie, dar cred ca mi-ar conveni sa curete Romania, sa o mai civilizez nitel.

| Andreea234kim a răspuns:

Eu zic sa te impaci cu ea, daca nu va vrea sa va inpacati inseamna ca nu te merita si ar trebui sa iti gasesti si tu o prietena care sa te inteleaga si sa nu vrea sa faci mereu ce vrea ea! Sper ca te-am ajutat!

| Fangirl54 explică (pentru Andreea234kim):

Mersi mult de raspuns!