| Kira22 a întrebat:

Pai am o prietena buna care o stiu de cand eram mica, de la vreo 2-3 ani pana azi cand avem amandoua 13 ani, ne intelegem bine, ea mai are o prietena care se pare ca ea este cea mai buna prietena a ei, dar in ultimul timp sau certat si acum incepe sa fie prietena cu mine, mi se pare ca profita putin, dar nu ma deranjeaza chestia asta asa tare. O colega de clasa care acum un an mi-ar fi fost imposibil sa o am ca prietena, a devenit prietena mea cea mai buna numai ca R(prietena mea cea de care am spus prima data) nu stia asta. I(colega de clasa) nu a vazut niciodata mare dar, nici R. Eu am plecat cu ai mei la mare si au invitat-o si pe I, dar nu i-am spus lui R pentru. ca s-ar fi suparat, in plus ea mereu se plictiseste si e ft sarcastica si m-am certat cu ea pe tema asta inainte sa plec. I face pe sefa, adica totusi dupa ce ca te-am invitat la mare tot tu ai fite si altete... de exemplu eu am o probleme cu intunericul si nu pot sa dorm fara TV-ul aprins, iar ea nu poate sa doarma cu TV-ul aprins, ea schimba canalele, ea il stingea cand vroia, iar eu nu dormeam toata noptea, statea cu lanterna de la tel sub patura. O data la pensiune stateam pe balansoar cu un catelus foarte dragut, ea vroia sa jucam ping-pong, eu i-am zis ca in 10 min vin si jucam, ea a zis vin si il iau pe Sandi (catelusul), si l-a luat pentru ca are niste unghii ft lungi si nu am putut sa ma impotrivesc. Deci dupa ce ca o iau la mare cu mine, ai mei i-au platit masa si altele, nu zic ca ne-au "distrus" financiar, pentru ca stam destul de bine din acest punct de vedere, dar cum poti sa fi asa tupeist?!?! Mie imi pare foarte foarte rau pentru R, pentru ca daca stiam cum e I nu as fi luat-o pe ea cu mine. Mi-as dori o prietena care sa nu profite, sa ma ajute, sa nu faca pe sefa, sa fie originala, bineinteles ca va fi reciproc. Ce pot sa fac? Nu vreau sa mai fiu prietena cu I, dar nu stiu cum sa ii zic, ea da replici ft bune si mi-e frica ca dupa ce o sa ii zic ca nu mai sunt prietena cu ea o sa dea o replica de aia buna si eu o sa cad de proasta. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Loriiii100 a răspuns:

Fii cu tupeu! Si eu de multe ori sunt ca tine.dar ce rost are? Nu vezi... cele tupeiste au mult de castigat! Nu zic sa fi rea si sa vb urat dar sa incerci sa impui putin respect, sa nu'i mai permiti sa faca orice. Nu are ce sa zica "I" daca tu vei alege sa stai cu "R". Nu trebuie sa fim legati de persoane toata viata ..atunci cand ne dezamagesc ar fi mai bine sa pastram distanta. Fii mai puternica, bei avea nevoie de asta. mai ales ca viata abia a inceput! Sper ca te; am motivat si mult noroc in continuare! :*

3 răspunsuri:
| Kira22 explică:

Am facut niste greseli pentru ca am vrut sa scriu ceva si m-am razgandit, si am uitat sa modific, scuze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Nu te purta urat cu I, sa nu faci la fel ca ea.Dca vrei, nu sta cu ea, imprieteneste-te cu R.Dar sa nu faci ce a facut I.Ii poti spune doar ca a gresit.