| anon1212 a întrebat:

M.am certat cu prietena mea acum cateva luni si e foarte suparata, nici nu vrea sa auda de mine. Problema e ca a inteles situatia gresit si nu pot sa ii explic pt ca nu vorbeste deloc cu mine. I-am lasat un mesaj de curand dar l.a ignorat.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Mimzy a răspuns:

Prietena ta nu vrea sa vorbeasca cu tine acum deoarece este pornita! Supararea de moment este foarte greu de "manuit", asa deci, sfatul meu este sa ii oferi niste timp, ca ea sa se poata gandi la ceea ce s-a intamplat.Cu timpul supararea va trece si usor usor va uita de incident, iar cand va veti revedea si veti reincepe sa vorbiti, putin cate putin veti ajunge din nou la intelegere.Atunci ii vei putea spune de fapt care a fost treaba si sunt sigura ca totul se va rezolva!
Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Daca nu ati mai vorbit de cateva luni considera-te un om singur... imi pare rau! daca aveai vreo sansa probabil te cauta pana acum sau se lasa cautata...

| Blamely a răspuns:

Mai dă-i niște timp să își revină complet, până atunci nu ai ce să-i faci, probabil deja când vede numele sterge mesajul fără să se uite la el, deci dacă o bați la cap nu rezolvi nimic.