| anonim_4396 a întrebat:

M.am certat cu prietenul meu cel mai bun din cauza iubitului meu.
A inceput sa-mi faca crize de gelozie acum 2 luni cand i.am zis ca sunt cu baiatul respectiv si a zis ca el nu e de acord cu relatia mea cu el. ( a inceput sa se comporte agresiv si sa isi verse oful pe mine si m.am suparat pe el.) Desi si.a cerut scuze nu i.am zis daca.l iert sau nu. Nu.mi placuse felul in care.mi vorbise. A inceput sa-mi reprosez lucrurile pe care el le.a facut fara sa ii cer eu nimic.
De atunci s.a racit treaba, nu prea mai vorbim iar ieri am auzit de la niste prieteni ca el nu mai vorbeste cu mine. Pur si simplu se comporta ca un copil mic. A zis ca si.a dat seama ca nu vrea sa-mi mai vorbeasca. El e genul ala de persoana care te injura si dupa ii pare rau. Nu sunt prima persoana cu care a avut divergente. Multi spun ca se comporta ca un copil mic si ca are probleme emotionale.
Ma deranjeaza treaba asta, sunt suparata pentru ca a zis ca nu a insemnat nimic prietenia noastra si ca nu ii pasa de cand ne cunoastem. Nu stiu cum sa ma comport cand iesim afara, ce sa.i zic atunci cand face comentarii rautacioase. Si nu stiu cum sa nu mai am sentimentul asta de vina. Ajutor puppy dog eyes3 Funda!

Răspuns Câştigător
| elyfel a răspuns:

Il eviti si gata.Nu mai vorbesti cu el si s-a rezolvat.Nu esti obligata sa suporti toanele unul baiat.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iesi cu ala de care iti place, evita-l pe cel care te deranjeaza

| Liviu a răspuns:

NU stiu ce sa zic, poate e indragostit de tine.Si eu de eram in locul lui, rupeam relatia cu tine.Sufera mai putin.Defapt ce tot indrug eu aici.Eu rupeam relatia cu toti daca vedeam ca asta ma face sa sufar mai putin. Poate l-ai ranit fara sa stii, poate tipu are sentimente puternice pentru tine.Nu vrea sa se supuna la tortura zilnica cand te vede cu tipu ala. Poate ii pasa prea mult de tine.Nu stiu, eu stiu un singur lucru.De eram in locul lui, Vedeai o alta fata a mea -.-

| wolder a răspuns:

Spune-i sincer ce simti
daca inca te ignora: poti sa-l lasi definitiv in pace

| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

Adica prietenul tau cel mai bun ti-a vorbit urat? Esti sigura ca e prietenul cel mai bun. Si eu am un prieten cel mai bun si ne certam de 100 de ori pe zi, dar niciodata nu ne jignim. Daca chiar conteaza pentru tine persoana, ai putea sa discuti cu el doar e /a fost prietenul cel mai bun, dar daca vezi ca se comporta rautacios incearca sa-l eviti si sa-l tratezi cu indiferenta

| bbu2eugen a răspuns:

Este imatur, Si cred ca te a placut nu faci o criza de gelozie cele mai bune prietene daca nu o placi, mai mult te bucuri impreuna cu ea ca este fericita.

| Bpr_Vlas_1997 a răspuns:

Cel mai probabil că te place, de multe ori, baieții, și nu numai, se îndrăgostesc în prieteni)) Și la mine sa-ntâmplat un caz similar, și eram cam indignat, dar, spre deosebire de prietenul tău, mi-am abținut sentimentele și gândurile supărăcioase. Încearcă să-i explici, sunt sigur că ca prieten te va-nțelege. Baftă))

| Roxana0606 a răspuns (pentru Bpr_Vlas_1997):

Nu mai vorbeste cu mine laughing Daca.i zic ceva ma ia cu : hai, lasa-ma. Nu exista sperante. Sau cu : du-te si lasa-ma. I s.a format lui in cap ca sunt suparata pe el si ca am ceva cu el, de atunci e pe alta frecventa. CRed ca intr-un fel e ranit pentru ca nu l.am '' iertat ''.