| alexab a întrebat:

M-am convins ca imi umbla cineva in laptop. Am gasit ceva in memorie. Niste site-uri pe care eu nu am intrat. Cum sa fac sa-mi dau seama daca am vreun program ciudat instalat? Parola nu o stie nimeni si oricum o schimb la cateva zile.
Plus ca am gasit pe desktop o poza pe care eu nu am lasat-o acolo.

3 răspunsuri:
| Ideea a răspuns:

Ai dat la cineva contul tau de pe TeamWiever? E un program, care poate sa intre in calculatorul tau oricand si oriunde vrea.
Ai dat datele de la TeamWiever?
Ps: Cheama pe cineva sa te ajuta un informatician, schimba parola, i-a programe care sa protejeze calculatorul.
Sper ca te-am ajutat.

| Волк a răspuns:

Incearca sa fii mai atenta la ce se intimpla in juru tau
dar mai bine pentru orice evintualitate instaleaza windows din nou

| alexab explică (pentru Волк):

Nici nu stiu ce-i ala teamviewer. Nu are nimeni nicio parola de-a mea. Am gasit si un folder in E pe care nu-l pot deschide. Cica imi trebuie aprobarea administratorului ca sa-l accesez. Pai nu sunt eu administratorul? Am dat hiden pentru ca asa mi-a spus cineva de pe forum, dar e tot acolo, chiar daca nu-l vad. M-ar ajuta sa formatez tot ce am in E? Adica un shorcut de la E si un alt folder cu numele ciudat, ca celalalt, format din cifre si litere, doar ca pe asta pot sa-l deschid.