| TheOne19 a întrebat:

M-am gandit sa ii fac o surpriza unei fete si de 1 Martie sa ii dau un buchet frumos de flori(nu se asteapta la asta).Ce sfaturi imi dati,cum sa fie acel buchet, trandafiri? Eu as vrea sa fie ceva special sa o surprind placut.Dar nu ma prea pricep.

8 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Fetele de obicei, prefera trandafirii!
Un buchet de trandafiri rosii cu snurul semnificativ al martisorului, cred ca ar fi perfect!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Dragoste si Sex"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate, deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Toate cele bune.

| doc69 a răspuns:

In primul rand vezi ce floare rpeferata are. daca sunt trandafirii fa o combinatie trandafiri cu crizanteme..sau daca nu fa o combinatie de flori de camp sau flori de sezon lacramioare zambile si ghiocei

| stef87 a răspuns:

Da, asa e, trebuie sa ne aratam dragostea nu doar de 4-5 ori pe an, cand sunt ocazii speciale. Acele daruri le poti face oricand, demonstrand ca esti cu o alta gandire.
Dar stii ce? 1. Sarbatorile trebuie respectate!
2. Adevarata sentimente nu le arati prin cadouri si cuvinte aruncate in vant. Dragoste nu se cumpara! Deci nu buchetul va fi la baza relatiei tale cu ea.
3. Tu ce tip de fata ai inteles ca e ea? Unele plac florile de camp, altele cele de primavara, altele trandafiri, altele stramba din nas - "pfua...asta ma ia cu cadouri acum, iar cand vom fi impreuna nu mai primesc nimic, doar spal vase!" si desi le accepta, ai bulina neagra pentru ca i-ai facut cadou.

Eu prima oara i-am dat unei prietene un trandafir alb intr-o zi oarecare; alte intalniri au decurs simplu, iar de martisor un buchet cu mai multe flori, predominant de primavara.

Sfatul meu: nu investi prea multa speranta intr-un buchet, risti sa fi dezamagit! E doar un buchet! Conteaza cum te comporti zi de zi cu ea, daca ii intri tipei pe sub piele cu felul tau de a fi. Restul e can-canwinking

| meseriasul88 a răspuns:

Salut! cel mai mult e cum va intelegeti voi nu cadourile e pe primul loc dar e bun venit tot timpul o mica atentie eu iti doresc bafta

| crack123 a răspuns:

Mi s-ar parea mai special daca i l-ai duce intr-o zi fara semnificatie, cu un mesaj la modul " pentru faptul ca imi inveselesti fiecare zi", sau orice vrajeala de genul asta laughing

| BadResonance a răspuns:

Un buchet de trandafiri rosii cu un trandafir alb in mijloc.=DCu o funda mare rosie legata de buchet.Cu mesaj de genu" Mia-ai inundat viata cu dragostea ta.Mi-ai incalzit inima cu fericirea ta" Bafta!laughing

| GLu a răspuns:

Sunt de acord cu "crack", mai bine ii dai pe 28 feb, sau mai devreme. va aprecia mai mult gestul, iar daca te va intreba cu ce ocazie, ii poti spune ca doar pentru ca o iubesti.