| TheOne19 a întrebat:

M-am gandit sa ii fac o surpriza unei fete si de 1 Martie sa ii dau un buchet frumos de flori(nu se asteapta la asta).Ce sfaturi imi dati,cum sa fie acel buchet, trandafiri? Eu as vrea sa fie ceva special sa o surprind placut.Dar nu ma prea pricep. Fundita celui care ma ajuta

5 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Nu mai sunt apreciate asa mult florile, dar daca fata este una speciala, dai inainte, eu personal nu ma pricep la flori, dar iti urez succes.

| carhartt a răspuns:

Trandafiri, un buchet foarte mare de trandafiri. Te duci la o florarie mai respectbila, si o rogi pe doamna vanzatoare sa iti aranjeze un buchet mai special de trandafiri pentru o fata care iti e draga. Si o sa iasa super buchetul.

P.S; o sa te coste ceva la buzunarel. laughing

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

O singura floare e suficient, daca te dau banii afara din casa ia-i toata floraria, ceva mai special i le trimiti prin curier

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Am o strangere de inima cand vad flori rupte.Practic,sunt flori muribunde...Intotdeauna ofer flori vii, in ghiveci.De unde iau eu, improvizeaza un fel de cosulet, in care introduc ghiveciul.Alege-i trandafiri in ghiveci, eventual se poate introduce intre ei o cala(daca sunt rosii)ori cateva garoafe care sa contrasteze.Sau pur si simplu numai ghiveciul cu trandafiri.

| IaMwHoIaM3 a răspuns:

Un buchet mare de trandafiri rosii, iar in mijloc spune-le sa puna unul alb!