| Sadop a întrebat:

M-am gandit sa incep un program prin care sa slabesc, tinand cont ca in ultima vreme mi-am neglijat aspectul fizic.
30 de minute / 1 ora de alergat zilnic + 1 ora de exercitii ( abdomente, solduri, fesieri etc ), multe lichide, fara dulciuri, sucuri acidulate si prea multe prajeli.
Credeti ca ar aduce ceva rezultate? Ce mai trebuie adaugat, eliminat?

5 răspunsuri:
| Ady00pk a răspuns:

Somnul si odihna! Desi multa lume il neglijeaza cand vine vorba de slabit e 40% din rezultate! incearca ca dupa alergat sa incepi exerciile de abdomene..etc apoi o masa nu foarte bogata in carbohidrati (o salata, 2 oua fierte) apoi un pui de somn, dupa care o portie de mancare mai consistentahappy

| hecamefrommetalland a răspuns:

Consumă puțină pâine și mâncare cu amidon!

| AndaDaniela a răspuns:

E destul de bine, dar incearca sa mergi la un nutritionist...

| Dafii a răspuns:

Încearcă şi tu reţeta Dukan. Am auzit că mulţi slăbesc datorită ei. O să îţi las un link ca să te informezi http://dietadukan.ro/. Sper să te ajute şi pe tine, cum i-a ajutat pe alţii. Fundă?

| Nicoleta_Nico_1997_Qi8X a răspuns:

Faci ceea ce face orice adolescent mai devreme sau mai tarziu. As zice sa alergi tot 1 ora, dar exercitii numai 30 de minute. Asa va fi ca un antrenament la atletism. Ti.am recomanda prajeli de loc (au multe calorii) si dulciuri cat de cat (de pofta). Dar un sfat ar fi ca poti trage qulul in zilele de Sarbatoare sau Duminica... Ai o scuza.