| 123098lolol a întrebat:

M-am mutat la el in clasa la inceputul anului si de atunci mereu il vad ca se uita la mine din banca si cand ma uit si eu la el se uita repede in alta parte. O data l-am vazut ca se uita printre degete si cand l-am obserat am zambit si in momentul acela a mutat privirea in caiet. S-a suparat cand a aflat ca eu am facut 13 ani si el face in noiembrie. O colega l-a intrebat daca ma place si s-a uitat la mine a rosit si a zis nu apoi a inceput sa rada. Ma place? Cum as putea sa il intreb asa mai pe ocolite acest lucru?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu-l intreba nimic,iti spun eu,te place!
Altfel n-ar apela la asemenea metode numai sa se poata uita la tine! Si nici nu s-ar amari ca esti un pic mai "mare" decat el!
Nu-i spune,insa, nimic.
Asteapta, o sa faca inca multe gesturi, care te vor convinge pana si pe tine ca te place!
Doar sa ai rabdare!

2 răspunsuri:
| toxik a răspuns:

Da te place. faptul ca este timid, il determina sa nu`ti spuna nici tie si nici persoanelor din jurul lui. daca il placi da`i de inteles, daca nu simti nimic pentru el nu are rost sa te omori sa afli pentru ca intr-un moment el va spune la un prieten/prietena imi apropiata si asa se va afla happy. succes :*

| AlinaLV a răspuns:

Incearca sa fii indiferenta si cand vorbesti cu el zi asa: Hai sa ne punem intrebari! Si incepi tu cu ceva de genul: Ce fel de oameni vrei sa ai in jur? Si dupa vreo 4 intrebari il intrebi: Cum ai vrea sa fie fata ideala pentru tine? Si sa inceapa sa spuna, dar sa ii zici ca nu are voie sa renunte la joc decat dupa ce raspunde la ultima intrebare pusa de tine. Si la sfarsit: De cine iti place? Dar sa il intrebi asta numai atunci cand esti sigura ca o sa iti raspunda si ca nu are treaba! Sunt sigura ca o sa iasa. De asemenea asigura-te ca va promite ca va fi sincer si promiteti aman2 ca o sa ramana intre voi! Succes! Sa vii sa zici ce-ai mai facut! :*