| vip 2010 a întrebat:

Hihappy De la un timp sunt foarte obosita oare de ce happy dimineata ma trezesc mai obosita decat, cand m-am pus in pat. Oare e orarul prea incarcat si problemele sunt multe? Ce as putea sa fac sa nu mai fiu atat de obosita si de stresata pe la 22:00 mi se inchid pus si simplu ochii iar dimineata ma trezesc pe la 9( sunt de dupa amiaza la scoala) nu mai am nici chef de invatat, nimic :d Ce as putea face sa-mi treaca acesta "depresie"

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Şi unele afecţiuni ale ficatului dau aceste simptome. Fă-ţi un control, nu neglija.

| Mina a răspuns:

Fructe, legume, min 1, 5 l de apa/zi si cel mai important-sportul. Fa miscare zilnic macar 30 de minute, sa vezi ce diferenta exista!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oboseala vine de la stres si programul prea incarcat, mi se intampla si mie de foarte multe ori sa ma simt"ca o leguma"din cauza oboselii care de multe ori isi pune"amprenta"asupra mea, chiar daca ma tin"tare", oboseala si stresul la un moment dat tot ma ajunge. Dar asta e viata, trebuie sa le infruntam pe toate, in primul rand sa avem grija de sanatate ca fara ea nu putem avea nimic.Cred ca ai nevoie de odihna, de mai mult somn, eu mereu cand ajung acasa de la serviciu, obosita la maxim, doua ore ma culc, apoi cand ma trezesc ma ocup de celelalte treburi prin casa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa consumi mai multe fructe, legume, sa bei multa apa. Probabil schimbarea vremii a provocat aceasta oboseala. Ai trecut de la starea mohorota a iernii la energia primaveriihee hee. Nu-ti face griji, te vei obisnui happy.