| 2k18Tpu a întrebat:

Urăsc liceul.Sunt în a 9 a si in clasa sunt numai 3 fete ai restul băieți.Doar cu o fata mă înțeleg dar restul sunt pițipoance, cocalari si mistocari.Cum să mă acomodez în clasa aia?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urasti liceul doar dupa 2 zile? Nu tu l-ai ales? sau asta a mai ramas si ai intrat de nevoie?
Eu spun ca oriund eeste loc de mai bine, trebuie doar sa inveti, ca de aceea mergi la scoala, nu pentru baieti si nici pentru fete!

| Juviia a răspuns:

O sa va intelegeti voi candva.Doar asteapta!

| asperger3 a răspuns:

Buna. Am patit si eu ceva mult mai rau decat esti tu(ca si clasa, numai de naieti; maxim 10 ma intelegeam si nu aveam probleme restul imi faceau)
Daca nu merge sa vorbesti cu directoarea/director ia-ti transfer.
Asta dupa primul semestru.
Te poti duce in alta clasa sau la alt liceu.

| vmalex21 a răspuns:

Ce sa zic...ai inceput scoala de cateva zile intr-un colectiv nou si vrei ca sa iti faci colegi apropiati din prima? Nu crezi ca exagerezi si judeci dupa primele tale impresii superficiale? Pai daca tu ai tras deja aceste concluzii ei de ce ar vrea sa se intelega cu tine?

| OverlyAnnoyedAccount0 a răspuns:

Pai ai timp de acomodat bre.
4 ani...
Vezi tu cum la anul va iubiti toti.
Si in a 12-a va detestati la loc.

In orice caz, de acomodat de acomodezi, dar asta nu inseamna ca vei fi prietena cu toata lumea. Asa ceva oricum nu se poate.

| lascudaniel a răspuns:

După întrebarea care ai pus-o e clar. laughing daca sunt miștocari ce? Fiecare face ce vrea, asa e frumos, cu glume, sau ești genul ala de trebuie sa stea sfânt în banca și dai cu papagalu