| denismaria92 a întrebat:

Buna tuturor. Am 18 ani, si de cand ma stiu, ma consider o persoana urata. Mi-au zis multe persoane(bine, acum multi ani) si nu am cum sa nu pun la suflet ce zic. Acum am vazut ca nu mai imi zice nimeni dar eu tot ma consider asa. Mama zice ca trebuie sa ma mai aranjez dar eu vreau sa fiu doar eu. De machiat nu ma machez, ma imbrac normal, nu imi place sa ies in evidenta. La plaja imi este rusine sa merg si sa ma imbrac in ceva mulat la fel. De prietena mea cea mai buna spun toti ca e frumoasa. Nu exista baiat pe strada care sa nu se uite dupa ea. Asta ma face sa ma simt si mai prost.sad ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| beibiii a răspuns:

Uneori nu ne putem da seama cine se uita si cine nu se uita dupa noi...fi sigura ca ai si tu admiratori, dar nu iti dai seama happy dupa avatar nu mi se pare ca esti urata, si ti`o spun sincer.si la urma urmei, nu conteaza doar frumusetea exterioara, ci conteaza cea interioara.degeaba e un om frumos la exterior, daca are un caracter penibil.trebuie sa te faci placuta de ceilalti in primul rand prin caracter, apoi frumusete.foarte bine ca esti mai naturala, nu inseamna ca toate pitipoancele care isi dau cu o tona de rimel, fard, fond de ten etc. sunt mai speciale sau frumoase laughing important este sa fi tu insuti si sa nu iti fie rusine de tine...fiecare om este asa cum l-a lasat Dumnezeu.Capu` sus si mult succes pe viitor (sper ca vei tine cont de sfaturile mele)! :*:*

20 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Nu esti urata, nu stii sa te pui in evidenta!
Nu iti spune nicmeni sa te machiezi cu tonele, dar un pic nu strica pentru a-ti pune in avidenta anumite trasaturi! Putin rimel, un creion si un gloss ar fi perfect. Parul la fel trebuie si el ingrijit si aranjat cand iesi din casa! Si hainele ar trebui sa ti le alegi sa iti puna in evindeta partile corpului pe care le ai mai frumoase ( sanii, fundul, talia...) Poti fi tu si daca te ingrijesti un pic!

| lays a răspuns:

Mai. daca tu esti cea de la avatar, iti zic sincer(n-am de ce sa te mint, nu ne cunoastem)nu esti urata.esti chiar o fta draguta.ai putea sa te machiezi totusi daca vrei sa schimbi ceva la tine.nu-ti mai plange de mila si fa ceva. n-a zis nimeni ca trebuie sa te tencuiesti sa nu te mai recunoasca nimeni. un pic de rimel, un pic de gloss, un par mai ciufulici, si abracadabra. iar in legatura cu hainele. nu trebuie sa fie neaparat mulate ca sa arati bine, uite:

http://stil.acasa.ro/......oxford.jpg

| Petronela a răspuns:

Buna! Nu esti urata esti chiar draguta dar poti incerca sa te machezi putin nu foarte strident.Succes.

| Vizitiul a răspuns:

Daca e sa ma ghidez dupa poza ta, nu esti deloc urata. Dar cred ca doresti complimente, este? Cred ca asta-i pretextul!

| Caty_9264 a răspuns:

Nu esti urata dar ai arata mai bine daca te-ai machia putin... poate ca prietenei tale ii place sa iasa in evidenta si de aceea se uita baietii la ea...Ai grija sa ai mereu urma unui suras pe buzesi fii energica, nu lesinata! zambetul te infrumuseteazasi te face simpatica in ochii celor din jur pentru ca transmite o stare sufleteasca buna si disponibilitate emotionala.Ai incredere in tine! sper ca team ajutat.succes!happy

| Razvan a răspuns:

Vestea buna e ca ai crescut.Ratusca cea urata nu mai e.Adica n-ar mai fi, dar tu o tii legata de tine la nivel mental.Fizic ne schimbam constant, asta inseamna maturizarea. E aiurea sa nu te simti bine in propriul corp mai ales ca ai de trait o viata cu el. Daca nu te iubesti pe tine cum sa te iubeasca altii? Am si eu prietene care sunt aspiratoare de baietii.Reprezinta sursa mea principala de ras, cuceririle loroh go on

| ladygaga_9914 a răspuns:

Sncer din poza nu esti uratawinking
Noi te intelegem ca vrei sa fii doar tu dar sa te machiezi, sa te aranjezi putin nu strica.
un fond de ten ( daca vrei), gloss, rimel, creion (astea le foloseste orice fata cand pleaca undeva)
parul poti sa ti`l aranjezi putin : o noua coafura eventual, ondulatorul :X

si ai putea incepe prin a te imbraca mai bine, la moda, sa-ti scoti in evidenta trasaturilewinking

Probabil prietena ta face toate aceste lucruri si de asta se uita toti dupa eahappy
incearca si tu si vei vedea ca nu vei mai fi "urata" precum spui tu.

| lextim a răspuns:

Si eu am avut problema asta numai ca pe la adolescenta.
dar am invatat ceva: asa cum te vezi tu te vad si ceilalti. so, stand up! nu trebuie sa fi rezervata ca ai sa pierzi multe. eu te inteleg, stiu cum dor unele cuvinte si imi dau seama ca din cauza unor guralivi ti-ai pierdut increderea in tine. dar sa stii ca nu toti oamenii sunt la fel si multi te vor place ca persoana exact asa cum esti crede-ma. trebuie sa nu mai fi retinuta ca sa cunosti persoane de genul asta. nu spun ca esti urata! ai trasaturi frumoase. daca tu esti urata atunci ce ne facem cu toate strambele din tara asta care unele apar si pe la tv pentru ca nu se lasa doborate de niste cuvinte. is unele ca arata super si cand se demachiaza iti pica fata. depinde foarte mult si de stilul in care te imbraci. freza. dar cel mai mult atitudinea. lumea poate percepe foarte repede lipsa de incredere. eu acum nu mai am stres. ma machiez putin nu plec de-acasa ca din pathappy totusi. trebuie sa fi si putin stilata. ocupate mai mult de tine. te-am pupat:*

| lextim a răspuns:

A si am vazut pe blogul tau ca asculti rock. iti place doar sau e o depresie? eu in perioada aia am avut multe depresii, mai putin imi taiam venele daca nu aveam prieteni langa minehappy pura curiozitate:* (am invatat ca imaginea pe care o arati conteaza) tongue

| catty443 a răspuns:

Dar, poate se uita dupa tine.
aranjeaza-te putin. fa`ti parul`n multe moduri.
prindel, indreapta`l, onduleaza`l. da`te cu putin rimel, creion de ochi, ia`o pe prietena ta la cumparaturi, si o sa fi o persoana noua.si oricum, cine te place, te place asa cum esti.
n`ar trebui sa-ti fie rusine la piscina, toata lumea are defecte.si eu am multa celulita, si tot ma duc la piscina laughing nu mai fi asa retrasa, traieste`ti viata, doar una ai big hug
bafta :*!

| Mihai03 a răspuns:

Eu te consider o fata foarte draguta din avatar. Sincer imi plac fetele naturale mult mai mult.
Despre ce crede lumea am o teorie proprie. Eu consider ca tu esti asa cum te crezi tu si tu cum ai dat ascultare " lumii" care poate fi nimeni de fapt happy te crezi tu singura urata. Tot ce trebuei sa faci este sa nu te mai desconsideri sa nu te mai subestimezi! Ti am spus esti o fata foarte dragutawinking.

| denismaria92 explică:

Lextim, a asculta rock nu inseamna sa fi despresiv. Pe mine rock-ul ma binedispune. Trebuie sa faci diferenta dintre emo si rock. tongue

| denismaria92 explică:

Recunosc, poate vreau si niste complimente. dar cand ma uit in oglinda nu imi place deloc ce vad.

| denismaria92 explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai o parere atat de proasta despre tine, nu te putem ajuta. un om care gandeste nu se indragosteste numai de ambalaj.ci de toata prajitura.si de culoare si de gust.ai o prietena mai frumoasa? poate tu esti mai desteapta.am vazut multe fete frumoase care cand deschideau gura, iti venea sa o rupi la fuga.profita de alte avantaje.de corp, de minte.si asteapta.va veni si randul tau. iar daca tu esti cea din poza, nu esti urata deloc. daca nu esti tu, pune o poza de-a ta.nu trebuie sa-ti fie rusine cu tine insuti.si eu sunt mic de statura.si sotiei mele ii placeau baietii inalti. dar s-a casatorit cu mine. i-am demonstrat ca am un suflet mare, si idealuri mai inalte decat cel mai inalt baiat care i-ar fi placut.simtete frumoasa, libera, si increzatoare.capul sus, si cinstea la vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa crezi ce spune lumea poti fi o persoana foarte buna nu trebuie sa crezi tu insuti ca esti urata cand te vezi in oglinda ar trebui sa te miri ca esti asa de frumoasa. Te rog nu mai crede ca esti urata pentru ca o sa se intoarca roata mai bine incepi sa te aranjezi si iti spun eu ca vei arata mai bine ca ea si toti baietii vor intoarce capul dupa tine.

| adela100sweet a răspuns:

Dupa poza esti destul de frumoasa

| BlackBird a răspuns:

Esti destul de simpatica. si faptul ca asculti hammerfall si esti antimanele te ridica de 10 ori big grin.

Stiu ca nu are nici o logica ce am scris eu... dar, chiar esti thinking