| anonim_4396 a întrebat:

Ma doare maseaua ingrozitor de azi dimineata, nu stiu de ce pentru ca nu e cariata, nici puroi nu am, m-am spalat pe dinti din ora in ora.
Acum sunt la bunici, bineinteles ca nu ma pot duce acasa ca sa merg la dentist din cauza zapezii, am luat nurofen alaltaieri si ieri dar numai am si nici la farmacia de aici din sat nu mai are.
Am luat si algocalmin ( calmeaza pe moment 2 ore max) dar nu mai pot manca si imi e sa nu imi faca rau la stomac, de dormit nu am putut, mai sunt si pe stop. off am de toate laughing
Ce sa fac?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti pune pasta de dinti pe zona care te doare, o v-a amorti o perioadawinking.

Răspuns utilizator avertizat
| ѕмιℓєfσямєℓℓу a răspuns:

Nu stiu exact dar tu ar trebui sa nu te mai speli atat de des pe dinti. Dentistii spun ca o persoana trebuie sa se spele de maxim 3-4 ori pe zi pentru ca altfel se distruge smaltul. Ai ibuprofen? Incearca sa mananci dar sa mesteci cu cealalta jumatate a gurii.