| MissFashionPrincess a întrebat:

Ma duc la olimpiada la psihologie, si intr-un subiect din anii precedenti era intrebarea "Cum poate contribui temperamentul la ameliorarea relatiilor interpersonale?"
Aveti idee ce as putea scrie?
Multumesc (fundita)

1 răspuns:
| LittleZu a răspuns:

Depinde ce fel de temperament. Daca este vorba de unul relaxat, care obisnuieste sa gandeasca problema usor, clar si concis, relatiile interpersonale pot fi analizate cu grija detaliu cu detaliu.Insa daca este vorba de un temperament agresiv si repezit, nu poate contribui cu nimic.