| Sniperw0w a întrebat:

Ma gandesc de acum cand sunt mic. Sunt din R.Moldova si aici se poate alege pana in ce clasa doresti sa inveti (a 9 sau pana in a 12) si m-am gandit ce profesie as putea avea. Doresc ceva in domeniul informaticii deorece, am note ff mari la informatica+ am inceput sa invat limbaje de programare chiar daca sunt a 8.
Intrebarea este:
Merita sa devin Programator sau altceva in domeniul informaticii?

Răspuns Câştigător
| CristianM22 a răspuns:

Crede-ma ca merita.
1. Salariul este foarte mare: de la 500(cel mai mic) pana la 2000-3000 de euro(cel mai mare)
2. Lucrezi la computer, nu e cum ai lucra pe santier
3. Faci ceea ce iti place, asta e cel mai important
4. Daca lucrezi pentru banci sau pentru asociatii mari, devii corporatist, crede-ma, viata de corporatist iti da foarte multe sanse si beneficii

| Ara997 a răspuns (pentru CristianM22):

Media pe it e undeva pe la 1000 de euro, pentru senior programator (si asta presupune experienta nu gluma) se duce spre 2000. iar viata de corporatist e un drum cu destule zdruncinaturi dar in rest ai dreptate.

4 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Alo, pustiu! hai in Romania, se cauta de-al de tine.
uite aici
https://www.ziaruldeiasi.ro/......37358.html
daca vrei detalii scrie pe privat si discutam.
conationali e-ai tai vin aici si fac istorie. si vin de peste tot din moldova.
astept sa ma contactezi pe privat

| ZGEBYUSMEXIMUS a răspuns:

Daca-ti place, merita, daca nu, nu

| Cucu_Mihai_1998 a răspuns:

Se merita