| Maia a întrebat:

Ma intelegeam foarte bine cu un baiat pana acum ceva timp cand m-am trezit ca-mi spune ca ma iubeste, n-am fost socata pentru ca banuiam ca-i place de mine.Eu am vrut sa fiu sincera cu el si i-am zis ca nu ii impartasesc aceleasi sentimente, insa acum el imi vorbeste ironic, zice ca toata lumea il refuza.As vrea sa-l ajut dar nu stiu cum, de o relatie cu el nici nu se pune problema pentru ca ar fi mai rau! Ma ajutati cu un sfat :d!?

Răspuns Câştigător
| Adya20 a răspuns:

Tot asa am patit si eu cu un baiat.si pentru ca a zis ca il refuza toata lumea, m-am simtit prost si am vrut sa-l ajut. asa am inceput o relatie. uneori tind sa cred ca am stricat totul. dar am ajuns sa tin la el.insa nu stiu daca am procedat corect, eu consider ca m-am grabit! Iesi cu el undeva.si spune-i ca nu vrei sa strici relatia pe care o aveati voi, spune-i motivele mai clar si incepe conversatia tu! Ceva de genul "nu trebuie sa te porti asa cu mine acum, ai prefera sa te mint?"mai bine ar aprecia ca esti sincera cu el. iar el ar trebui sa fie destul de matur incat sa inteleaga oricat de mult tine la tine, dragostea cu sila nu se poate!

3 răspunsuri:
| Maia explică:

@florydanyela, I-am spus sad si degeaba.Imi pare asa de rau pentru ca tin la el ca la un amic si simt ca se distanteaza!

| Motivation2020 a răspuns:

Eu sunt in aceeasi situatie ca tine, numai cu o fata, mi-a zis ca suntem doar amici dar nu mi-a zis de ce, din ce cauza, de felul cum arat nu mi-a dat niciun raspuns doar ca suntem amici,(nu voi renunta la ea, pana nu imi zice verde in fata de ce nu vrea)si asa cred ca va face si amicul tau, parerea mea este sa iesi cu el undeva si sa vorbiti fara retineri sau alte chesti.Sa vb deschis amandoi.Si poate va intelege si va incerca la alta fata si u ii vei ramane amica si ii vei da sfaturi cum sa procedeze bla bla.sau invers nu va intelege si veti rupe relatia de prietenie.in fine vezi ce faci prieteni in ziua de azi ii gasesti foarte greu.

| MatZa_9035 a răspuns:

Ramanetzi prieteni, toate la timpul lor nu va grabiti :* succces!