| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Andrei si am 19 ani.
As vrea sa ma mut pana in octombrie din oraș (momentan stau cu parintii).
De ce as avea nevoie mai exact sa am înainte sa plec din oraș, planuiesc sa merg in celalalt capăt al tarii, ma refer in termeni de acte (certificat de nastere, etc).
Ce acte ar trebui sa îmi iau la mine fără a fi nevoit sa ma intorc în oraș pentru altceva prea curand?

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Buletin, card de sănătate, pașaport, certificat de naștere și orice diplome și calificări ai obținut până acum.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cartea de identitate, pasaportul si permisul daca le ai, certificatul de naste, diplome de liceu sau ce mai ai tu?

Si crezi ca te vei descurca singur in conditiile in care nici nu stii ce acte detii?

| Andrei1869 a răspuns (pentru suntserios):

De actele respective (cele enumerate) știu deja, nu voi fi singur, dar nici cu familia, întreb doar in cazul in care din intamplare chiar am uitat ceva.

| sadrian46 a răspuns (pentru Andrei1869):

Să nu uiți capul. Și să ai un carnețel pe care să scrii să nu uiți sănuuitul.

| Fatamuntilor a răspuns:

Pe langa certificat de nastere, carte de identitate, certificat de studii.