| pinkfluffyunicorn a întrebat:

Ma poate ajuta cineva?
Cum pot sa-i dau de inteles cuiva ca nu sunt interesata? Imi trimite mesaje zilnic si de fiecare data cand ma vede vrea sa discutam, devine tot mai insistent. Nu-l suport dar m-as simti inconfortabil sa-i spun direct sa inceteze. N-as putea sa scap de el intr-un mai subtil?

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

În mod subtil nu prea poți scăpa de disperați din ăștia deci îți recomand să i-o spui direct și clar.

| Teo29 a răspuns:

Ba da, zi-i discret ca apreciezi interesul sau fata de tine, dar pentru moment esti la inceputul unei alte relatii si ``prietenul`` tau se simte incofortabil daca mai discuti si cu alte persoane. Alte detalii nu ai obligatia sa i le oferi. Pune-te in locul lui si incearca sa ii raspunzi discret asa cum ti-ar placea si tie sa ti se raspunda happy