| LuLutS98 a întrebat:

Unui baiat ii place de mine,si eu nu prea il suport,cum sa fac sa ii dau de inteles ca nu il plac.thinking,este ft suparacios,as vrea sa fac asta mai subtil tinand cont ca de fiecare data cand se ivea cv imi facea cate un cadou.FUNDA:X:X

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Fără subtilităţi că ai să îi dai de inţeles altceva, probabil. Cel mai bine este să fii directă. Faptul că îţi dădea cadouri nu este un motiv pentru a încerca să nu îl superi. Poate asta îi era şi intenţia, de fiecare dată când îţi dă un cadou are siguranţa ca nu va fi respins. Şi până la urma, ce băiat preferă să afle într-un mod subtil că nu e plăcut de o fată?

4 răspunsuri:
| Alex a răspuns:

Poti sa zici:
"Nu vreau relatie acum. Prefer sa fiu singura. Imi pare rau. Nu sunt fata care te merita. Sunt sigura ca o gasesti o fata potrivita pentru tine. As vrea sa ramanem numai amici. Esti un baiat de treaba! Sper sa intelegi!"
Neaparat trebuie sa zici in 4 ochi.

| LuLutS98 explică (pentru Alex):

Asa ma gandeam si eu,altii recurg la sms-uri sau sa vorbeasca pe messenger,nu stiu ce sa fac, pe mess mi-a spus gen " si ti-ai facut pana la urma prieten?". stiam ce va urma, si am preferat sa ii spun ca trebuie sa ies neaparat pentru ca am putina treaba.thinking

| abyy95 a răspuns:

Spune-i k apreciezi gesturile lui ca e un baiat de treaba si iti place de el...dar ai pe altcineva...altceva.nu stiu.

| ooRockyoo a răspuns:

Daca te place sigur vrea sa faca ce vrei tu poti sa ii spui sa te lase in pace