| lucianluciy a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine? de cand am inceput noul an numa mai inteleg deloc cu prietena mea nu stiu ce sa fac sunt disperat.recunosc ca un timp nu i-am dat deloc atentie si nu prea ne intelegeam deloc ...va rog ajutati-ma nu stiu ce sa fac sa-i recastig incredere si dragostea

Răspuns Câştigător
| TanteMarianne a răspuns:

Ok bun. 1puteti sa mergeti la un restaurant romantic. sau la tine acasa unde tu o sa transformi casa intr-un loc super-romanticc(peste tot lumanari si petale de trandafiri sau ce flori ii plac ei, si sa zicem niste perdele rosii etc) si sa zucem ca o sa comanzi niste mancare, printre carr si un tortulet, atunci cand TU o sa tai tortul sa fie in tort un lantisor, sau o bijuterie frumiasa(de la swarovski de exemplu) cu un biletel cu o poezie unde la sfarsit sa fie scris ceva de genul : vrei sa te mariti cu mine?( sau vrei sa fi sin noi pisicuta mea iubita?) 2•poti sa o uimesti si un puc mai aventuros. de exemplu sa zicem ca merfegi cu liftul si atunci cand vrei sa iesi din lift te intorci inapoi si o saruti si apesi pe butoanele liftului sa va duca si la altebetaje, o sa se zdrunxine liftul, iar tu te aaruti cu ea in acelasi timp! 4•sau cand ito iei la revedere sa spui *ohh stai ca am uitat ceva* si o pupi pe bot. 5• poti cand ii dai un cadou sa-i pui mainile la ochu sau atunci cand vrei sa o saruti sa o duci intr-un loc romantic cu, ochi inchisi. 6• poti in secret sa-i pregatesti la ea acasa o baie calda cu trandafiri spuma chesti romantice! o sa-ti mai dau dar trebuie sa ma mai gandesc.

7 răspunsuri:
| TanteMarianne a răspuns:

Un gest romantic. poti sa-i dai ceva dragut si cu un biletel ca o inviti la tine acasa. intalnirea trebuie sa fie romantica. de exemplu pui pe pat in forma de inima petale de trandafiri si multe dulciuri si ciocolata, oar dupa puteti sa va uitati la un film. bine ar fi ea sa aleaga filmul ca sa vada ca nu o controlezi si o lasi si un pic libera. poti sa iu faci si complimente NU imi place cum dai pe tine tort! DA esti atat de dulce si sexy, esti ca o pisicuta. o mangai pe spate (nu ca pe un animal ci usor) la sfarsit daca e puteti sa faceti si tititim (dragoste ma trompi s ) si, pe parcuts ai grija ce faci cu ea! nu fi bou...

| lucianluciy explică (pentru TanteMarianne):

Nu stiu ce sa fac am nevoie de mai multe sfaturi ma poti ajuta te rog?

| lucianluciy explică (pentru TanteMarianne):

Ma poti ajuta cu mai multe sfaturi?

| lucianluciy explică (pentru TanteMarianne):

Multumesc de ajutor! acusi vine ziua ei si nu stiu ce sa i cumpar ceva special ceva de suflet care sa o inpresioneze imi poti da un sfat te rog?

| TanteMarianne a răspuns (pentru lucianluciy):

Ok.deci.iti dau direct niste site-uri ca sa-i alegi tu ceva. bine ar fi sa-i dai ceva care reprezinta ce simti tu pentru ea.

http://www.smuff.ro/

http://www.fungift.ro/magazin-online-cadouri/index.html

http://www.cadouri.ro/

http://www.ideaplaza.ro/

http://www.thegift.ro/

ai putea incerca sa cumperi un cadou pe care sa-l folositi amandoi. parca pe unul dintre site-uri era un set de picnic frigorific cu tot felul de ustensile.l-ati putea folosi cand mergeti impreuna la un picknick. ai putea sa-i cumperi si un parfum sau un set de ingrijire. parfumuri mai ieftine cumperi de pe site-ul asta :
http://www.aoro.ro/parfumuri-femei/. ( chanel, dior, prada, gucci, paco rabanne, dolce gabanna, versace de exemplu)
sau o bijuterie, o poseta, un accesoriu frumos. ceva care sa reprezinte ce simti tu pentru ea...( sa speram in acest caz ca nu simti pentru ea un cadou de genul

| lucianluciy explică (pentru TanteMarianne):

Multumesc de ajutor...da din pacate relatia s-a terminat!

| TanteMarianne a răspuns (pentru lucianluciy):

Ok bun. 1puteti sa mergeti la un restaurant romantic. sau la tine acasa unde tu o sa transformi casa intr-un loc super-romanticc(peste tot lumanari si petale de trandafiri sau ce flori ii plac ei, si sa zicem niste perdele rosii etc) si sa zucem ca o sa comanzi niste mancare, printre carr si un tortulet, atunci cand TU o sa tai tortul sa fie in tort un lantisor, sau o bijuterie frumiasa(de la swarovski de exemplu) cu un biletel cu o poezie unde la sfarsit sa fie scris ceva de genul : vrei sa te mariti cu mine?( sau vrei sa fi sin noi pisicuta mea iubita?) 2•poti sa o uimesti si un puc mai aventuros. de exemplu sa zicem ca merfegi cu liftul si atunci cand vrei sa iesi din lift te intorci inapoi si o saruti si apesi pe butoanele liftului sa va duca si la altebetaje, o sa se zdrunxine liftul, iar tu te aaruti cu ea in acelasi timp! 4•sau cand ito iei la revedere sa spui *ohh stai ca am uitat ceva* si o pupi pe bot. 5• poti cand ii dai un cadou sa-i pui mainile la ochu sau atunci cand vrei sa o saruti sa o duci intr-un loc romantic cu, ochi inchisi. 6• poti in secret sa-i pregatesti la ea acasa o baie calda cu trandafiri spuma chesti romantice! o sa-ti mai dau dar trebuie sa ma mai gandesc.

| cristinela4 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa i acorzi atentia, sa-i faci mici surprize! sa o intrebi ce a facut? cum se simnte? orice