| Anonima6969696969696969 a întrebat:

Ma puteți ajuta va rog?
Plac foarte mult un băiat dar am o problema, nu stiu daca ma place sau nu.
De exemplu, acum câteva zile mi-a pus mâna pe umăr și am simțit ca mor, dar când am pus mâna eu pe el s-a retras involuntar, oare ce inseamna?
Și nu numai, când vine vorba de crush-ul meu misterios, devine foarte ciudat, și nu în sensul acela (cred) adică vorbeam cu o prietena despre "ce nu trebuie să afle" și ma interogat încontinuu, el nu știe ca il plac dar totuși sta el ce sta și zice "mi-ai zis tu de fostul tau prieten a i-ai zis ca l-ai plăcut și după ați stricat prietenia, stii ca noi nu am rupe prietenia nu?" Efectiv a ghicit-o dar tot nu cred ca la place pentru ca se comporta foarte ciudat când vine vorba de asta, va rog păreri ajutați-ma

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil sunteti foarte micuti amandoi, de nu stiti cum sa reactionati.
Sfatul meu este sa-l lasi pe baiat sa faca primul pas in prietenie, mai ales daca-l placi, sa ca nu fii respinsa sau se comporte urat cu tine.
Zambeste-i, raspunde frumos la intrebari, reactioneaza bine la gesturile lui si va intelge ca-l placi.
Acum ramane ca el sa decida daca te place si sa actioneze.

| Anonima6969696969696969 explică (pentru Violleta2022):

Se pare ca pana la urma simțea la fel chiar m-am și luat după sfatul acesta, trebuia să îi dau funda mai devremerolling on the floor

2 răspunsuri:
| munteanuionvictor a răspuns:

Cred că te place.