| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt foarte trista. uneori si fara motiv. vreau sa plec uneva foarte departe singura ca sa ma calmez.

1 răspuns:
| Viviluka a răspuns:

Da stiu cum te simti. Si eu eram la fel dar acum sunt vesela si fara motive. Deci. Ce sa iti spun. Asa este du-te si stai o vreme singura la o bunica matusa verisoara ceva. Pe mine m-a linistit altceva. Bunica mea se duce la o biserica penticostala. Si de un an ma duc si eu. Acolo mi-am facut prieteni noi acolo am invatat sa gandesc altfel acolo am inteles ca viata mea e unica, acolo am inteles ce inseamna zambetul si cat de sanatos e, am inteles ca viata asta e trista dar cea de dupa moarte va fi plina de zambete. Am inteles ca iubesc si ca sunt iubita. SI acum gandesc altfel.

Te sfatuiesc sa faci ceva sa iti ocupi timpul. Incepe sa citesti o carte si eu am facut asta citeam La Medeleni. Dar nu am mai citit din momentul ce Danut s-a maturizat si s-a indragostit de Adina. Pentru ca imi aduceam aminte de mine si fostul prieten. Si Adina o chema pe aia cu care m-a inselat. Mda.
Dar la inceput a fost fain pentru ca ma ajuta. A
Ieseam si ma plimbam singura cu rolele sau pe jos si imi facea bine. Stateam mult in parc. Apoi am inceput sa imi fac prieteni si pe mess chiar si pe TPU. Persoane care ma intelegeau care aveau aceiasi situatie ca a mea. Si ma ajuta.

Mai am multe alte idei. Daca mai ai nevoie lasa mesaj cu id tau