| Gabica a întrebat:

Ma simt ingrozitor! Azi la scoala eu am sters o tema nefacuta a lui Stefanut ca sa nu ia nota 3. El m-a intrebat ce vreau si eu am zis nimic dar el a zis ca o sa ma rasplateasca cumva. Dupa ce am iesit de la ore am iesit afara cu cea mai buna prietena a mea si ne-am plimbat, am vorbit, ne-am suit in copac etc. Apoi am mers in parc si acolo era si stefanut care a inceput dintr-o data sa face pe bodyguard-ul cu mine.Vazand cat imi ia apararae, cosmin l-a intrebat pe Zuzu(Stefanut) daca e cu mine si el a raspuns ca da pentru ca intotdeauna Cosmin isi batea joc de el.Albina a auzit si eu i-am negat asta, dar ea a vrut sa ii spuna Roxanei pentru ca ea il place pe Stefanut.Eu am urmat-o si i-am spus,, Nu-s cu Zuzu", dar o data i-am spus,, Nu-s cu Leca", Leca fiind baiatul pe care Albina il place si ea a crezut sa sunt cu Leca si s-a suparat pe mine, Eu nu stiu ce sa mai fac, ma simt oribil.Eu nu sunt cu Zuzu.Credeam ca Albina ma cunoaste indeajuns de bine incat sa tie ca ei, ca BFF a mea, i-as fi spus daca eram cu Leca sau cu Zuzu.Acum ea ii va spune Roxanei, Marinei, iar Elena stie deja, deci luni va sti toata clasa. A aflat si o fada din alta clasa si va sti pana la urma toata scoala! Mor! Ce sa fac? fundita! Ajutor!

4 răspunsuri:
| elizabeth a răspuns:

Draga mea...ia-o mai usor! da-mi mesaj daca vrei sa te consolez chiar eu...

| ladybird a răspuns:

Nu te mai stresa asa. Tu stii adevarul si pana la urma o sa isi dea seama toti de asta. Iar de restul scolii nu ar trebui sa te intereseze.

| RoseQueen a răspuns:

Stai linistita si nu lua in seama tot ce spun altii.Comporta-te normal de parca nimic nu s-ar fi intamplat si arata-le ca nu-ti pasa oricat de mult ai suferi. Spune adevarul gol-golutel prietenei tale si la restul mandreste-te ca tu ai iubit!

| MisseEmmo a răspuns:

Spui cu ce l-ai ajutat pe Stefanutz si ca totul a fost doar o glumitza sa vezi cum reactioniaza si tuu zici "eu am crezut ca ma cunoasteti cum sa fiu eu cu el poate in cealalta viata dar acum imposibil iti jur"si dupa ce ai zis asta cu siguranta prietena ta o sa te creada