| GabrielKOWALSKY a întrebat:

Ma trezesc de dimineata la 7 sa ma duc la scoala vin la 14:00 de la 15:00 pana la 17:00 fac sala, mai dorm mai invat oleaca si asa se repeta toate zilele care se termina in "i"... nu stiu ce sa fac ca ma plictisesc rau?

5 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Obisnuieste-te.
Dupa ce vei termina scoala, te vei terzi dimineata la 7, te vei duce la locul de munca pana la 16 - 17, apoi vei veni acasa si vei face ce zice nevasta pana pe la 19, vei mai avea timp de o bere doua in fata televizorului iar apoi te vei baga la somn pentru ca va trebui sa te trezesti de dimineata sa pleci la munca... laughing
Parca a fost si un film pe tema asta, nu?

| GabrielKOWALSKY explică (pentru Hammurabi):

Nu stiu nu ma uit la filme rolling on the floor

| Caro34 a răspuns:

Cine te pune sa faci atata sala? Fa mai puțina si bucura-te de inca o alta activitate pe langa sala. Invatatul "o leaca" trebuie sa fie "o leaca mai mult" ca sa iei note bune la școală! Nu-i suficient sa ai mușchi, mai trebuie și ceva in cap! Tu ti-ai facut singur rutina asta, nu te obligă nimeni sa o faci zilnic! Apoi nu trebuie sala zilnic; mai merge si: o iesire la o plimbare scurta, o întâlnire scurta cu diferiți prieteni, vizionarea unui film educativ, ascultatul unei muzici bune, ceva activitate de timp liber, conform hobby-urilor, etc. Asa nu mai ajungi sa te plictisești; gândește-te putin! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citește, fă-ți curat prin cameră, fă o prăjitură, uită-te la anime, filme, stai în mâini, în cap etc. Sunt o mulțime de făcut.

| missfatadelatara a răspuns:

în zilele care se termina cu i fa activități care se termina în i.