| OnlyDga a întrebat:

Am o mare problema si va rog sa ma ajutati.Am bacul indata si eu nu am invatat nimiccrying( Sunt profil uman dau la istorie si romana plus ce imi aleg nici aia nu stiu. Va rog vreau un sfat neaparat. Trebuie sa ma apuc urgent sa invat ca nu mai am mult timp. Pot recupera? Vreun sfat cum pot invata mai repede. Orice m-ar putea ajuta! Multumesc si funda! broken heart(

Răspuns Apreciat de Editori
| WangLouis a răspuns:

Usor, nu te mai panica asa, doar nu esti singura plus ca esti si pe uman si nu zic ca e mai usor aici, dar la partea de invatat cand vine vorba, sunt doar povesti si sa zic, cateva metode de abordare a anumitor subiecte despre care iti este cerut sa scrii.
Deci in primul rand, eu zic sa dai pe la scoala, macar la orele care te intereseaza, pentru ca daca esti atenta, tot ce ai nevoie inveti mult mai repede. Apoi, organizeaza-te putin...vezi ce stii apoi ce nu stii punele acolo pe lista cu "subiecte inca neatinse" si te pui sa le faci. Fa-ti liste cu ce trebuie sa inveti la fiecare materie si apuca-te...cu rezumate, teste, mai cere si ajutorul unde nu te descurci si ai sa treci si peste asta pana la urma. happy
Acum depinde de fiecare. Toata lumea invata diferit.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti recupera, numai daca esti dispusa sa renunti temporar (pana la examen) la:
- elimini si inchizi TOATE site-urile de socializarea
- amani intalnirile cu prietenii si stai in casa sa inveti
- elimini jocurile pe computer si orice te-ar putea distrage de la invatat

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, ai timp sa inveti daca te apuci de acum.

| lilica06 a răspuns:

Desigur, nu te îngrijora sau stresa! Asta e cel mai rau. Trebuie sa ai ambiție si sa gândești pozitiv. Încearcă să iti impui un timp îndelungat zilnic, in care iti organizezi lecțiile! Stiu ca sunt destule capitole, dar ai timp pana la bac. Ideea e sa ai ambiție si sa găsești timp pentru asta, in rest, nu trebuie sa ai griji! Încearcă sa gândești pozitiv si spuneti mereu : Pot sa o fac si voi reusi!
Doar asa o sa Reușești, dar trebuie si sa inveti. Eu zic ca te vei descurca daca încerci si vrei asta. Totul depinde de tine! Mult succes la bac si anunța-ma daca te-a ajutat sfatul meu! Sper sa te ajute!