| anonim_4396 a întrebat:

Mai am sanse daca am unblat aproape 6 ani cu o fata si dupa ce ne-am despartit din aprilie am tot stresato cu mesaje si telefoane, nu vrea sa ma mai vada, asa dintr-o data a zis ca nu mai simte nimica pentru mine, din mai are pe altu, ii chiar indiferenta fata de mine, zice ca nu ma mai iubeste nu imi simte lipsa, orice am vrut sa ma mai intalnesc cu ea macar o data, de aia am stresato atata timp, am dat si dovada ca is un prost la cat am insistat 4 luni de zile tat mesaje si telefoane, poate o femeie sa te uite asa usor dupa 6 ani, si sa iubeasca pe altu in 2 luni, acum o iubesc mai mult sincer nu stiu ce sa fac, poate am stresato prea mult si de aia, acum ii simt lipsa si cred ca ea ma uitat, spuneti-mi ce sa fac? sa pot sa o recuceresc sa o las in pace cred ca i-am trimis vreo 2000 de mesaje, nu am crezut ca o sa imi para asa de rau dupa ce am pierduto, care a mai trecut prin asta poate sa imi zica si mie cum sa fac sa o aduc inapoi, nu ne-am certat deloc in ani astia ia are 23 eu 25. o zi buna.

Răspuns Câştigător
| selena_2212 a răspuns:

Cu cat o stresezi mai mult cu atat va fi mai indiferenta fata de tine, ajungi sa o plictisesti sa o faci sa se simta prost de cate ori te vede! Cel mai bine ar fi s-o lasi in pace, sa nu-i mai dai niciun semn de viata, asa se va intreba dc n-o mai cauti?! Daca te intalnesti cu ea, intamplator, sa-i vorbesti frumos. fara sa aduci in discutie relatia voastra, fara sa vorbiti de voi. Fiind un pic indiferent o faci sa se gandeasca la tine.si asa poate o sa va impacati! E imposibil sa te uite dupa 6 ani, undeva in sufletul ei. ocupi un loc aparte!

7 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Daca a fost ceva intre voi nu cred ca poate sa uite asa usor... Pare atat de indiferenta deoarece are pe altcineva si se simte bine in prezenta respectivului tip si nu se gandeste la tine... dar sunt aproape sigura ca... daca are prea mult timp pe care sa il petreaca singura se gandeste la tine... si poate regreta... Un fel de a o recastiga este sa ramaneti prieteni, sa vorbiti, sa va intalniti... si sa fii acolo cand va avea probleme cu actualul ei prieten sau cand se va desparti de el... Sa-si dea seama ce prieten bun esti si ce a pierdut. sau poate avea... Daca poti sa faci asta...

| Antrax a răspuns:

E atat de trist sper sa va impacatzi. Daca o iubeshty nu renuntza la ea u ai un avantaj fata de prietenul sau actual tu o cunoshty mult mai bine foloseshte-te de acest avantaj.

| WhiteWings a răspuns:

Eu cred ca dupa despartire era mai potrivit sa o ignori deoarece ignoranta doare foarte mult.imi pare rau ca suferi nu cred ca te-a uitat dupa atat timp dar poate ca vrea o pauza sa isi adune gandurile.ar fi pacat sa dea cu piciorul unei relatii de 6 ani

| Linda a răspuns:

Tu te-ai despartit de ea sau ea de tine? Parerea mea ca poti incerca sa-i scrii o scrisoare frumoasa in care ii spui ce inseamna pentru tine si ca o ceri in casatorie. Astepti cateva luni si daca tot nu-ti da semne de viata, iti cauti alta persoana. Si te legi cu ea doar daca te gandesti ca va veti putea casatori. Ca nu mai ai 18 ani...

| bruno9432 a răspuns:

Te inteleg ca suferi si esti trist ca te-a parasit, dar sa stii ca modul in care ai incercat tu sa o contactezci este mai mult un fel de hartuire. 2000 de mesaje? nu rezolvi nimic asa, probabil ai indepartat-o si mai mult. Nu cred ca te-a uitat dupa 6 ani, dar poate avea nevoie de ceva timp si spatiu sa vada ce mai simte pentru tine. Nu o sufoca, pentru ca ai sa obtii rezultatul invers. Daca mai tine la tine in mod sigur te va contacta ea (cu conditia sa o lasi sa respire o perioada), iar daca nu mai tine la tine trebuie sa fii tare si sa mergi mai departe. In mod sigur vei gasi persoana potrivita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca cel mai bine ar fi sa iti vezi de viata ta, sa o uiti pe ea. Daca a zis ca nu mai tine la tine inseamna ca chiar nu mai tine la tine.Cu mesajele nu rezolvi nimic, ba mai mult ea s-a despartit de tine pentru ca nu mai simtea ca merita sa se implice, iar tu nu faci decat sa inrautatesti situatia. A vrut libertate iar tu nici dupa ce v'ati despartit nu i'ai dat'o.
Imi pare rau ca s-a terminat asa intre voi, si stiu ca nu e usor, dar daca continui sa te porti asa nu rezolvi nimic, in schimb iti faci rau tie si asa o sa suferi mult si bine.
Incearca sa iesi cu prietenii, nu sta in casa, nu te gandi la ea, pana la urma ai sa vezi ca o sa fie bine.
Si poate daca totusi mai tine la tine isi va da seama mai tarziu si va veni ea inapoi, ca totusi nu poti sa dai cu piciorul la 6 ani, numai ca pentru a'si da seama ce simte trebuie sa o lasi, sa nu o cauti si sa nu o stresezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa stii ca si eu am patit asa ceva, doar ca am fost in locul fetei. n ai procedat bine sunand o si dandu i sms uri mereu. o indepartezi si mai mult.ar fi trebuit so lasi sa isi limpezeask gandurile, la fel sa fc si tu, sa te distrezi, sa iesi cu prietenii, nu stiu sa o faci chiar geloasa, dar nu la modul evidentwinking