| anonim_4396 a întrebat:

Mai am sanse daca am unblat aproape 6 ani cu o fata si dupa ce ne-am despartit din aprilie am tot stresato cu mesaje si telefoane, nu vrea sa ma mai vada, asa dintr-o data a zis ca nu mai simte nimica pentru mine, din mai are pe altu, ii chiar indiferenta fata de mine, zice ca nu ma mai iubeste nu imi simte lipsa, orice am vrut sa ma mai intalnesc cu ea macar o data, de aia am stresato atata timp, am dat si dovada ca is un prost la cat am insistat 4 luni de zile tat mesaje si telefoane, poate o femeie sa te uite asa usor dupa 6 ani, si sa iubeasca pe altu in 3 luni, acum o iubesc mai mult sincer nu stiu ce sa fac, poate am stresato prea mult si de aia, acum ii simt lipsa si cred ca ea ma uitat, spuneti-mi ce sa fac? sa pot sa o recuceresc sa o las in pace cred ca i-am trimis vreo 2000 de mesaje, nu am crezut ca o sa imi para asa de rau dupa ce am pierduto, care a mai trecut prin asta poate sa imi zica si mie cum sa fac sa o aduc inapoi, nu ne-am certat deloc in ani astia ia are 23 eu 25. o seara placuta.

Răspuns Câştigător
| maria a răspuns:

Buna Alin, cred ca ar fi timpul sa accepti ca lucrurile s-au schimbat, si din pacate nu asa cum ti-ai fi dorit. E delicat ce iti spun si de aceea, trebuie sa iti canalizezi energia pe studiu, hobby-uri si alte lucruri care sa te faca sa te aduni sufleteste. Daca stresezi nu e bine, caci nici tu nu iti doresti sa fii stresat.Ca te-a uitat sau nu, dupa 6 ani, nu ai de unde sa stii 100%, mai ales ca ea nu iti mai vorbeste, iar ca acum are pe altcineva, nu dovedeste in mod special ca il iubeste, poate incearca sa uite suferinta pricinuita in cuplu sau pur si simplu, incearca sa se gandeasca mai putin la tine, inlocuindu-te fizic cu altcineva, nu neaparat si sufleteste. Faptul ca nu v-ati certat in perioada in care ati fost impreuna, e un lucru minunat dar nu poti incerca cu forta sa o recuceresti, mai ales daca ea nu iti raspunde la mesaje, telefon.Incearca sa vorbesti cu cineva apropiat ei, sora, frate, parinti si sa vezi ce se intampla de fapt cu ea, si daca nu va puteti impaca, chiar daca e cumplit si dureros, sa te tii cu firea si sa mergi inainte, sunt atatea fete care au nevoie de iubire, chiar daca ea a fost altfel.Curaj.Ai grija de tine si incearca sa te bucuri, fara sa faci si tu ceea ce face ea, sa iti faci o amica, prietena, doar ca sa te "afisezi" cu ea, caci ai suferi din nou, ceea ce nu iti doresti si fata respectiva.Ai incredere in tine si Doamne ajuta!

6 răspunsuri:
| alexa a răspuns:

Pretuiesti pe cineva atunci cand nu mai il/o ai! pacat dar asa se intampla in majoritatea cuplurilor...
mai din cate vad zici ca nu v.ati certat toti anii acestia, deci banuiesc ca a fost o relatie frumoasa, dar care s. a terminat brusc.probabil a aparut rutina sau pur si aimplu a intalnit ceva nou si acum devine interesanta de acel lucru, dorind sa experimenteze si alceva... dar asta e lipsa de imaturitate sa termine totul dintr. o data... dupa ...6 ani. mi. e mi se pare destul de mult 6 ani si daca ati rezistat atat fara a va certa sau a avea probleme grave nu. nteleg d s. a terminat asa repede.
cel mai bine incearca sa te intalnesti cu ea, afla care au fost motivele, daca chiar nu mai vede nici o impacare cu tine...si dupa aceasta discutie tu vei vedea ce va fi si daca raspunsul este unul negativ atunci las. o si nu mai o stresa fii si tu indiferent...nu te folosi insa si tu de o fata pentru a o uita sau pentru a. i dovedi ei ca nu. ti mai pasa de ea, pentru ca mai rau te va durea, si asa mai faci o alta persoana sa sufere si nu se merita...stiu ca doare o asemenea despartire mai ales cand iubesti, dar viata merge inainte.eu cred ca sunt de ajuns cele 3 luni in care ai rugat. o si ai cautat.o...nu intelege, nu ai ce face.fiecare esec e un pas inainte... din greseli invatam.,... tu vei sti de acum cum sa. ti alegi viitoare pereche.multa bafta si ai grijawinking:*

| muffin94 a răspuns:

Totusi nu ai spus care a fost motivul despartirii si cine a avut initiativa.mai bine ai lasa-o o vreme sa nu-i mai trimiti mesaje si nu stiu mi se pare cam greu si mie sa cred ca nu mai simte nimic pentru tine dupa ce ati fost impreuna atata timp asteapta sa mai treaca o vreme si dupa aceea incearca sa o suni s-o inviti in oras sau vorbeste cu vreo prietena apropiata ei si daca nici asa nu merge inseamna ca nu a fost sa fie.incearca si tu s-o uiti si sa cunosti fete noi nu-i sfarsitul lumii

| ryxize a răspuns:

Sincer sa-ti spun n-as prea crede ca dupa 6 ani de dragoste sa te fi putut uita asa repede, poate ca inca te iubeste, dar se teme sa se mai intoarca la tine, incearca sa ocoleasca o suferinta pe care crede co o va avea daca se va intoarce la tine!? Dar daca o iubesti precum spui nu ceda doar la la citeva sms-uri trimise, insista si iar insista pina o sa spuna da, ce fel de baiat esti daca o sa te refuze o fata, dupa ea vor fi si altele daca te vei lasa batut?! Incearca sa o recuceresti cu ceva foarte deosebit, intreaba pe toti, rasfoeste internetu, fa tot posibilul ca sa gasesti ceva special la cre ea sa nu poata ceda si sa inteleaga ca viata ta fara ea nu poate avea sens! Daca vei ceda si o vei perde vei regreta tare mult fii sigur! Sper sa ma tii la curent cu ce se intimpla si nu cumva sa aud ca ai cedat?! Succes si fii tare...

| alessya a răspuns:

Incearca so ignori. Ia las-o o perioada in pace fara sai mai dai sms'uri sau sa o suni. Daca vezi ca numai vrea si numai vrea.incearca sa faci ca ea si sati vezi de viata ta. Poate ca daca te va vedea cu vreo alta fata de mana p strada intr-o zi... poate poate va reactiona si va renunta la celalalt. Iar daca nu merge nici asa uito. nu e capat de lume. Stiu ca e usor sa zici dar incearca stergei nr de tel arunca si sterge tot ce are legatura cu ea. Take care :*>big grin

| dean a răspuns:

Sorry for this! Si eu m-am despartit de prietena acum 3 luni din care am avut o relatie de aproape 5 ani din cauza ca e mereu plecata cu serviciu si mereu am sunat-o dar n-ai cu cine sa vorbesti, ce sa zic daca ea nu mai vrea sa aiba de a face cu tine, cum e si la mine, mai incearca, totusi eu nu ma las, speranta moare ultima, good luck, I wish you luck, ca si mie mi-ar trebui putin noroc, bye!

| rennatta a răspuns:

Sfatul meu este din cate am retinut sa-ti ocupi timpul cu alte activitati, doar asa vei uita trista dezamagire pe care o ai, desi ma indoiesc ca e usor pentru tine, si totusi daca ea va mai simti ceva pentru tine, cu timpul vei fi cautat tu de ea atunci vei intelege motivul pentru care te a parasit iar in cazul ca nu se va intampla asa ceva parerea mea este sa ti urmez si tu drumul tau si sa lasi totul in urma mult succes!