| ghineanamaria a întrebat:

Mai exista dragoste adevarata a unui baiat in ziua de azi sau fiecare baiat vrea sa profite de o fata?

Răspuns Câştigător
| Contrast a răspuns:

Cred ca atunci cand un baiat va intalni o fata demna de dragostea lui, cand el va fi destul de matur sa o doresca, va vrea sa o gaseasca, cand amandoi vor fi pregatiti sa aiba o relatie serioasa, cand ea va sti ca valoreaza mai mult decat sa te oferi pe tava primului venit...cand se vor lega interese, se vor cladi sperante si se vor dezvolta sentimente...atunci vor fi intalnit dragostea adevarata.
Daca azi nu mai exista "dragoste adevarata" e pentru faptul ca oamenii au golit cuvintele de continut...si esenta cuvintelor "Te iubesc", demult nu mai exista!

11 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Sa sti ca nu toti sunt falsi ci sunt unii baieti care pun suflet intr-o relatie si care iubesc persoana respeciva.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fiecare la un moment dat isi intalneste jumatatea si abia atunci isi da seama ca dragostea adevarata exista.

| Puf a răspuns:

Toti baietii profita, se joaca cu sentimentele fetelor apoi le parasesc! Chiar toti! Insa pana cand? Iti zic eu, pana cand intalnesc adevarata dragoste si atunci nu risca sa piarda! Cam asa sta treaba cu baietii din ziua de azihappy Fiecare are jumatatea sa!

| Angel_5977 a răspuns:

Buna!

Sa sti ca nu sunt toti asa. majoritatea doarhee hee

Eu zic ca mai exista si baietii care sa iubeasca adevarat fara sa profite de fata, sunt putini dar sunt.

Si dalaughingii vezi doar pe baietii ca profita de fete, dar fetele cum sunt(unele)? se culca cu mosii doar ca au banii sau umbla numai cu baietii care au masina.

Eu am fost norocoasa ca am intalnit un baiat care ma iubeste si il iubesc st de 3 ani cu el si pan` acum totu a fost binebig grin

| Akid a răspuns:

Normall ca exista
exista baieti care plang
exact ca fetelewinking

deci da!

daca unu e porc asta nu inseamna ca sunt toti la fel
cu toate ca fetele in general dupa ce o patesc cu unu ii baga pe toti in aceeasi oalalaughing)

| Georgiana2905 a răspuns:

Sunt absolut sigura ca mai exista. Desigur ca sunt multi si multe care doresc doar sa profite dar si cand ii prind valul iubirii --- vor fi cu siguranta altfel

| Ys a răspuns:

Sunt unii baieti care iubesc cu adevarat si nu isi bat joc de fete si sunt si fete care iubesc cu adevarat si nu isi bat joc de baieti...deci exista si dragoste adevarata dar cam rar in am2 cazuri

| Suzzy_5903 a răspuns:

Sigur exista.Depinde de fiecare baiat...multi profita de fete pentru ca nu le iubesc dar cand se indragostesc fac orice pentru persoana cealalta...

| Twizzle a răspuns:

Mai rar, dar sunt si baieti care au sentimente sincere pentru o fata.

| Dayana95 a răspuns:

Cred ca a doua varianta e cea mai adevarata straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista.Depinde de varsta.Pana la 13, 14 ani se plang ca li se frange inima.De la 14 pana la 19 isi bat joc si profita.De la 20 se trezesc si incep sa aprecieze ce au sau sa le para rau ca au ramas cu nimic.Asta in general. Dar stii, sigur mai sunt 2, 3 care fac exceptie de la regula.