| I3i2a a întrebat:

Maica mea se comporta urat cu mine mereu nervoasa mereu tipa a dat an mine pentru nimica am 19 ani am vorbit cu ea ca nu sunt un caine sa dea an mine sau nu mai sunt un copil mic dar nu pot sa-i zic nimia ca se anerveaza din orice mereu fac curat dupa ea ami da tot ce vreau ami da bani cat vreau eu ma rasfata ma alinta dar nu-i de ajuns asta sad. Ce sa mai fac? :'(

4 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Bună!

Părinţi sunt mai tot timpul nervoşi sau supăraţi deoarece au probleme, sunt stresaţi. Încearcă să faci ceea ce îi place ei. Întreab-o ce ar vrea să faci tu ca să fie mulţumită. Sau întreab-o ce problemă are, de ce e stresată. Spune-i că eşti mare, nu mai eşti un copil şi ar trebui să aveţi o discuţie cât mai normală şi matură.
Baftă!

| Nadia18 a răspuns:

Si mama mea e mereu nervoasa, dar trebuie sa ''ii intri pe sub piele'' sa vezi ce o deranjeaza, poate ai tu vreo vina si nu iti dai seama.

| paulpetrolistu a răspuns:

Sa o intrebi ce o deranjeaza si sa incerci sa repari ceea ce gresesti

| I3i2a explică:

Am antrebato de 100 de ori ce are ami zice mereu 'nimica, ii fac tot ce cere nu fac nimica rau sau sa gresesc! sad