| Madalina_9363 a întrebat:

am o problema anume: prietena mea ce mai buna se comporta fff urat cu mine si se supara din toata nimica.Cu verisoara mea vb foarte frumos o alinta, se alinta dar nu stiu ce sa fac, totusi nu vreau sa o pierd, eu o consider ca o sora pentru mine si o iubeskk plizzz ajutati-ma ofer fundacrying(crying(:!

Răspuns Câştigător
| whiterose_5684 a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu ea.Intreb-o daca faciceva anume care o supara, incercati sa clarificati situatia, dar daca continua sa faca asa mai bine incerci sa-ti gasesti alta prietena.Asa am patit si eu de ffff multe ori si pana la urma am aflat ca prietena mea cea mai buna ma barfea si incerca sa imi faca rau si pana la urma am incetat sa mai vorbesc cu ea si mi-am gasit alta prietena.
Sper ca ti-am fost de ajutor!:*

7 răspunsuri:
| SunshineGirl a răspuns:

Provoac`o la o discutie sincera si afla de la ea motivele pentru care s`a racit relatie de prietenie dintre voi. poate vei fi surprinsa cand vei afla motivul ei.

| Deeiutss a răspuns:

Pai intreab-o dc se comporta asa cu tine,spune-i ca te doare si chestii din astea, ca nu vrei so pierzi, ca o iubesti ca pe o sora si ca v-ati cam indepartat de la un timp si sigur o sai atingi partea sensibila si dupa aia imbratisativabig grinSigur o sa mearga

| resemnat a răspuns:

Aici pierzi, parerea mea ar fi sa lasi timpul sa treaca sa vezi c s intampla. timpul le rezolva p toate!

| Nana18 a răspuns:

Incerca sa vorbesti cu ea pe tema acesta si o sa vezi ce o sa-ti raspunda dar macar cit timp sunteti prietene daca ceva timp atunci fa tot posibilul sa no perzi pentru ca o cunosti bine iar daca vreau 1 2 atunci afala cu ce ai suparat-o si vezi deja singura ce sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietena ta cea mai buna se comporta foarte urat cu tine? Se supara degeaba? Si tu accepti,pentru ca o iubesti si nu vrei sa o pierzi. Nu prea vad legatura intre ceea ce face ea si cum ii raspunzi tu. Daca este cu adevarat prietena ta cea mai buna nu s-ar supara din orice si nu s-ar comporta atat de urat pe cat spui cu tine. Poate ca se comporta asa cu verisoara ta,tocmai pentru a te oftica. Si iar imi pun un semn de intrebare,daca este cu adevarat prietena ta. Inteleg ca nu vrei sa o pierzi, dar nu te lasa jignita de o persoana, care pretinde ca-ti este prietena. Stai langa persoane care te apreciaza pentru ceea ce esti si care nu se comporta urat cu tine.Ia-ti langa tine persoanele care merita. Bafta!

| tiriboxi a răspuns:

Buna Madalina daca prietena ta se comporta urit cu tine din diverse motive pe care nu le cunosti recomandarea mea este sa poti avea o discutie personala cu ea si nu te milogi sa faci compromisuri,poti sa legi o prietenie durabila cu o persoana care se bazeaza pe respect,intelegere,incredere, ajutor reciproc, daca un aspect din cele enumerate nu se respecta nu pote fi considerata o prietenie adevarata incearca aceste lucuri cu un baiat in cazul in care lucurile sint sint bine definite la inceput nu se va mai intimpla ca in cazul,, prietenei'' tale daca raspunsul meu este pe placul ta astept o veste la tiriboxi@gmail.com

| mcosmin a răspuns:

Incerca sa vb cu ea despre problema asta... daca te va respinge in continuare inseamna ca ai suparat'o cu ceva, sau pur si simplu nu ii mai place compania ta