| anonim_4396 a întrebat:

Maine am un meci in sala de sport si mie imi tot aluneca addidasii.N-am cum sa cumpar unii noi pana maine si altii n-am de unde sa iau...cunoasteti ceva trucuri prin care as putea sa-i fac sa nu mai alunece? Am auzit ca ii poti sterge constant cu mana pe talpa dar nu stiu daca e adevarat...

2 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Cam tarziu acum raspunsul meu, dar o idee de la Craft 5 minutes sau cum se numeste canalul ala de pe Youtube ce are solutii pentru orice, in cazul tau era folosit ceva lipici ca pune puncte pe papuci sau zigzaguri - adica sa aiba tot felul de denivelari ca sa nu alunece asa tare

| Ela05 a răspuns:

Personal nu am probat dar am auzit că dacă le faci niște crestături pe talpă le poate da mai multă aderență. Nu știu încearcă cu unui ceva să le faci niște tăieturi pe talpă (vezi să nu tai talpa cu totul), sau încearcă să îi arzi un pic (fără să le dai foc). Eu astea am auzit că funcționează, dar nu am probat deci nu știu ce să spun.