| Th3eo a întrebat:

Maine dau teza la matematica si eu nu ma prea descurc. In clasa a 5 a am luat 9 in teza la mate dar de atunci scad incontinuu la notele la mate si in clasa a 7 a am luat 6. Ce pot face ca sa iau nota mai mare? La pregatire ma duc dar nu am facut decat o sedinta pana acum. Fundalove struck

Răspuns Câştigător
| Sorinna a răspuns:

In primul rand nu te panichezi. Lasi subiectele grele la sfarsit si rezolvi ce este mai usor pentru a salva din timp.
In al doilea rand - never ever ever nu repeta inainte de teza. Invata seara, inainte de culcare, poate si dimineata, insa nu inainte de teza. Stresul si agitatia te vor face sa uiti mai repede.
In al treilea rand - Succes! Ai incredere in tine!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anul.asta.iei.6...asta.ehee hee