| ZambetulNebuniei a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor!

Am sa incep cu inceputul:
Eu sunt a 9-a, iar in generala eram primul din clasa, iar acum nu (nu m-am prea omorat cu invatatu pana nu am dat cu capu de sus).

Am luat o medie relativproasta semestrul trecut, iar acum (semestrul asta) trebuia sa trag sa o ridic, dar nu am reusit chiar asa.
Am luat note proaste cam la toate materiil, dar dupa am tras sa iau numai 10 (nu a fost usor). In amre am reusit numai la fizica si la matematica stau prost rau, chiar rau.
Mama nu imi stie cma nici o nota, am vrut s aile spun dupa ce imi indreptam complet situatia, dar maine am sedinta...crying

Nu i-am zis nici acum notele si sincer mie ca se va suapra pe mine, ca am minti-o si ca nu i-am spus notele. LA mate si al fizica inca le mai pot indrepta suficent cat sa ma ajute, dar nu stiu ce sa fac.

P.S. La fizica cam e medie de corijenta pe semestrul asta (am nevoie de 2 note de 10 ca sa indrept media cat de cat).
Stiu ca pot sa o indrept sia sta o sa si fac, dar ce fac maine cu mama.

Va rog un sfat, urgent!

P.S. Fara mistouri si glume proaste.

1 răspuns:
| AjutorAnorexieBulimie a răspuns:

Poate ca o sa se supere mai intai, dar daca ii arati ca ai facut deja eforturi mari ca sa indrepti situatia si ca esti dispus sa faci in continuare eforturi, o sa inteleaga ca ai avut o perioada mai deosebita si o sa te ierte. Toti trecem prin perioade mai proaste. Important e sa le depasim. Deci, spune-i chiar inainte de sedinta de situatie, spune-i ca ai avut o perioada proasta, spune-i ca ai facut eforturi mari, ca esti constient de ce ti s-a intamplat, dar ca faci in continuare eforturi sa rezolvi situatia. O sa vada ca abordezi situatia cu maturitate si o sa inteleaga pana la urma. Curaj si bafta!