| SadBoyForever a întrebat:

Maine incepe scoala crying si acesta o sa fie ultimul meu an la liceu dupa care o sa dau bacalaureat-ul crying.

Cum sa fac sa scap de emotii?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te gandesti ca totul va fi bine si fi pozitiv.

| Diabolique a răspuns:

Este normal sa ai emotii. Eu am dat bacul anul asta si am inceput sa imi fac griji doar ultima luna cand efecitv simteam ca se apropie momentul laughing. Pana atunci vei vedea ca va fi doar un an scolar normal. Incearca sa inveti din timp, si nu vei avea nici o problema iti garantez. Mult succes si ai incredere in tine!

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Tinand cont ca bacalaureatul este un "examen de maturitate",asa cum se numea cu multi ani inainte,trebuie sa dai dovada de MATURITATE si sa te inarmezi cu calm si dorinta de reusita, dar si cu multa munca. Acest lucru inseamna ca trebuie sa iei in serios invatatura. Daca te vei pregati serios la materiile la care vei opta, sigur vei reusi. Din experienta bacalaureatului din acest an, am inteles ca 80% dintre elevi n-au invatat mai nimic...ci doar s-au distrat si au sperat ca vor reusi prin mijloace necinstite. Dar s-au inselat. Imi pare bine ca s-au luat astfel de masuri de securitate. Ce se va alege de aceasta tara cu oameni nepragatiti? Ca sa faci practica intr-un anumit domeniu,este necesar sa stii teoria despre ceea ce trebuie sa faci. Nici o firma nu va investi timp si bani in cineva nepragatit. Asa ca, pune-te pe invatat si sigur nu veu simti nici o emotie, iar la examen vei fi pregatit si fara griji. Succes!

| wforweirdo a răspuns:

Ultimul tău an de liceu şi ai emoţii? E primul meu an şi n-am deloc.

| andrada a răspuns:

Buna!
Te calmezi, te gandesti ca totul o sa fie bine si INVETI!

| alexandraMD a răspuns:

Si eu sunt in ultimul an de liceu si ceea ce o sa fac este sa fiu optimista si sa invat.pentru ca daca inveti nu ai cum sa nu reusesti in ceea ce iti propui(spre ex admiterea la facultate, nici nu mai zic de bac)Mult succes oricum!

| SadBoyForever explică:

Pt ret@rd@tii de ghost si wforweirdo:

Voi sunteti niste pici!

Deci hai sa explic si la niste creiere inguste ca voi de ce bacalaureat-ul este important: daca nu ai luat bacalaureat-ul, nu poti sa te angajezi mai pe nicaieri prin tara.

Asa ca, daca vreti sa va dati smecheri, lasati-va un id adevarat si haideti sa ne vedem parte in parte, sa vedem cine e mai smecher.

| Ghost a răspuns:

Nu o sa scapi o sa il pici chiar ma rog sa pici examenu ca esti un prost