| ioklain a întrebat:

Maine ma duc la piscina cu cateva colege si vestiarul e comun si mi.e cam rusine sa ma dezbrac cu cineva langa mine. Ce as putea face..sau nu stiu.voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Sunt baiat.
Ce crezi ca as face daca te-ai schimba langa mine, adica te-ai dezbraca de tot, apoi te-ai imbraca cu altceva?
Crezi ca as sarii pe tine, sau as rade, sau ceva de genul?
Naah.
Doar sa ai in cap ca ce ai tu au si celelalte fete.
Cum eu am in cap, ca daca cineva se dezbraca langa mine o sa vad ce am si eu, ce are si un pieton ce are si un politist si ce are oricel alta persoana de acelasi sex, nu ma jenez nici eu, si nu ar trebui sa se jeneze nici el, pentru ca trebuie sa fie consient de asta.
Cand cineva ne spune "Esti unic/unica" nu se refera la corp, se refera la suflet, asta ca sa nu interpretezi gresit.
Practic, daca tu ai sani mari sau mici, exista milioane de femei in lumea asta care au sani la fel ca ai tai, si ma refer la dimensiune.
Daca tu ai o parte genitala feminina, gandeste-te ca sunt tot milioane de femei pe lumea asta care au acelasi lucru.
Si totusi mai naspa este pentru fetele care au organe si de femeie si de barbat, adica sani si...
Tu doar gandeste-te ca ce ai tu, si ce or sa vada celelalte fete, au si ele, au si altele, si s-au vazut singure in oglinda, asa ca nu au de ce sa se mire atunci cand or sa te vada pe tine.
Cand o sa-ti dai seama cat de mare este lumea, si cat de mica esti tu in aceasta lume o sa-ti dai si seama cat de neimportanta esti pentru persoanele care nu te cunoscc.
Cu asta trec eu peste rusine.

9 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa-ti pese prea mult. Chiar daca sunt alte fete, nu ar trebui sa-ti fie rusine, doar sunteti fete big grin. Daca chiar nu vrei, te poti schimba la baie dar mi-se pare exagerat.

| Maomau a răspuns:

Poi intrati pe rand!

| MadalinaElly a răspuns:

Buna daca ti-e rusine sa te dezbraci langa tine du-te in alta camera sau in baie

| BeautifulAngelOana a răspuns:

Pai pe sub haine pune-ti costumu de baie de acasa si cand ajungi acolo numa iti dai jos hainele si gata

| ioklain explică (pentru BeautifulAngelOana):

Da dar nu stiu..nu as vrea sa spuna a sunt o rusinoasa

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru ioklain):

Pai da ii viata ta si faci ce vrei! Pana la urma nu inseamna ca daca iti iei acasa costumul de baie inseamna ca esti rusinoasa! Pur si simplu l-ai luat acasa ca sa nu stai la rand! Mare lucru si nu baga in seama toate prostiile!

| Aaanoniiiima a răspuns:

Asa eram si eu. pana acum 2 luni cand am avut balul bobocilor la liceu. la faceam repetitii ramaneam cu o prietena si ne schimbam amandoua ultimele, dar in ziua balului a fost totul pe fuga si in 2 minute abia aveam timp sa ma schimb asa, sa astept in niciun caz. Si de atunci nu mai am probleme de genul. Asa cum au spus si ceilalti, nu are de ce sa iti fie rusine, ce ai tu au si ele. sunteti toate fete, daca mai erau si baieti mai ziceam, dar asa chiar nu ai de ce sa te stresezi atat.

| JustAaGirl a răspuns:

Asa eram si eu :s
Pai uite cum faci
Iti poti lua costumul pe dedesubt cand vii iar cand iesi mergi la dus apoi te acoperi cu un prosop
te usuci pe corp si cu prosopu pe tine iti pui pantalonii apoi te intorci cu spatele sau tiii prosopul cu barbia si iti ie-i tricoul big grin
Funda?

| xXveronikXx a răspuns:

Ar trebui sa iti iei costumul de baie pe dedesub! totusi sunteti fete! toate! funda