| anonim_4396 a întrebat:

Majoritatea prietenilor mei se întâlnesc merg prin baruri ca la noi in oras s-a dat drumul, se întâlnesc cate 10-12 iar mie sincer imi e teama sa ies cu ei cu covidul asta mai ales ca a facut si mama acum câteva luni si multe cunoștințe.
Dar mi s-a can luat sa ies cu o persoana doar, nici nu știu ce sa fac. Voi iesiti?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ies, strang bani la greu pentru a avea parte de placeri intense. Stii tu tragi greul acum pentru a avea parte de usurinta in viitor

| Adry05 a răspuns:

Da, evit contactu cu necuscuții și port mască în locurile publice, inclusiv afară unde e aglomerat dar cu prietenii mă văd în continuare ca înainte

| Andreeush a răspuns:

În această perioadă ar cam trebui să avem grijă unde ieșim.

| DarthNiger a răspuns:

S-au deschis barurile in orasul tau? pai nu e stare de alerta 30 de zile cu aceleasi restrictii?

| XatomisX a răspuns (pentru DarthNiger):

Se pare ca nu la mine in oras sunt sub 2 la mie si ai voie înăuntru

| DarthNiger a răspuns (pentru XatomisX):

Deci sa inteleg ca daca rata de infectare scade intr-un oras guvernul nu mai tine cont de restrictii? inca o data demonstreaza cat de capabil este, daca scade rata de infectare asta nu inseamna ca nu se mai poate crea un focar de infectii mai ales ca oamenii se pot intalni din nou in baruri, cluburi si asa mai departe.

| XatomisX a răspuns (pentru DarthNiger):

Exact...o sa vina vremuri si mai grele

| Adrian5575 a răspuns:

Si mie mi-a cam fost teama sa ies in ultima vreme. E destul de nasoala treaba. Decat sa iesi cu frica, mai bine stai linistit in casa.

| MPersephone a răspuns:

Eu niciodata nu ies in grupuri mari, mereu am preferat sa ies cu 1 persoana, poate 2-3, nu mai mult.
Desigur ca trebuie sa fii in siguranta, dar in acelasi timp sa nu pierzi experiente placute. Daca nu te simti confortabil sa iesi in timpul pandemiei, atunci nu iesi sau iesi cu un numar mic de oameni. Timpul asta il poti petrece facand lucruri mai constructive daca iti doresti.