| Roxulyelaa a întrebat:

Mama e obsedata de scoala! Sunt clasa a 8a dar asa se intampla din clasele primare. Ma pune sa invat pana si la drsen. Ma trezesc invat plec la scoala vin acasa iscriu. Si in pauze imi da mess sa vada daca invat. In fiecare zi o suna pe diriginta mea sa vada ce fac la scoala, cu cine stau in banca, a disperat'o pe saraca femeie. Da mess pe Facebook tocilarei clssei( nu m-ar lasa sa stau cu un baiat) sa se mute cu mine, etc.
"Daca nu invata jar mananca cu mine/ sa vada ce bataie isi ia"
Nu mai supooor, iar tata nu poate sa ii Faca nimic

Răspuns Câştigător
| Voro a răspuns:

Ma baieti si fete, de ce va luati de biata fata? Cum a spus si ea, este o maaaare diferenta dintre scrisul de pe caiet si cel pe care il ai la calculator. Pe caiet scrii cu propria mana pe cand pe calculator doar tastezi. Eu unul nu sunt si nu o sa fiu niciodata de acord cu invatatul asta la un nivel asa inalt. Daca pe mine nu ma duce capul, ce vrei sa scoti din mine? Creierii? Mereu am invatat cat am considerat ca ma intereseaza si ca am nevoie. Oricum materia din Romania e un rahat, nu degeaba suntem pe ultimele locuri la capitolul invatamant.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La cum scrii nu s-ar zice ca inveti prea mult!

| Fatamuntilor a răspuns:

Draga mea, am observat mici greseli in postarea ta de aici. Daca noua ne sare in ochi, profesorii tai te vor puncta, in special cel de romana.
Anul asta dai admiterea in liceu, si ma gandesc ca atat tu cat si mama ta vreti sa dai la un liceu cat mai bun.
Stai linistita, mama ta nu te va batea.

| Ωmega a răspuns:

Scuze ca iti spun dar atitudinea mamei tale este atat corecta cat si justificata pentru ca uite, tu nu prea scrii corect limba romanawinking Sunt de acord cu tine insa ca felul ei de a isi impune aceasta atitudine este gresit. Unu la mana, cu bataia nu se rezolva nimic chiar dimpotriva si doi la mana, daca te verifica asa drastic si nu comunica cu tine mai mult, ma tem pentru relatia voastra de parinte-copil. Totusi, poate ai facut si tu niste chestii mai nasoale la un moment dat si de aceea nu mai are incredere in tine si simte nevoia sa te verifice mereu. Incearca sa vorbesti cu ea deschis si sa comunicati mai des. Asa in timp, increderea reciproca va reveni.

| Roxulyelaa explică:

Am scris asa pe calculator... Unde trebuie sa tastez, sa nu va ganditi ca la fel scriu si la scoala