| AcidCuSange a întrebat:

Buna,TPU!Eu stau la liceu,sunt in gimnaziu.Sunt clasele A,B,C.Cea mai buna prietena a mea e in aceeasi clasa cu mine doar ca ea e la o clasa cu alta litera.Mama ei nu vrea sa o lase sa se mute fiindca zice ca diriginta lor este buna.Dimpotriva,este de groaza...Este extrem de severa.Prietena mea vrea sa se mute.Dau funda la cine functioneaza metoda.:d

1 răspuns:
| MeeeMeee a răspuns:

Poate zice ca e buna deoarece zice ca daca e mai severa o sa-i invete pe copii sa nu fie nepoliticosi ( cum sunt astia din cls. mea; sunt a VIII-a si tot NEPOLITICOSI ). Sa-i spuna ca diriginta lor e severa si nu o sa fie de acord cu ore mai linistite, cu ore in care sa vorbeasca liber, deoarece o sa le fie frica de dansa, ca daca o sa fie vreo problema in clasa o sa le fie frica sa vorbeasca cu ea despre problema. Ca pana la banchet o sa se plictideasca de autoritate si n-o so mai ia cu ei ( noi nu vrem s-o luam pe diriga la munte in banchethee hee ). Sau poate sa se roage mult de ea. Sa-i promita ca va invata si ca la Liceu va merge unde vrea mama sa.