| Sfinnx a întrebat:

Mama mea imi cere sa tin usa deschisa cand e si iubitul meu la mine iar eu nu vreau, adica stai putin, am si eu intimitatea mea. Daca o tin inchisa nu inseamna ca facem prostii.Doamne fereste! Baga strambe cum ca :nu e frumos ce fac.ce?! Ca tin usa inchisa? lol laughing) Asta fac cu orice persoana care vine la mine, fie ca este fata sau baiat.Si pe langa asta,cand am usa inchisa, intra in camera din 10 in 10 minute cu motive stupide gen nu ti-e foame? da sete nu ti-e? da hai sa deschid geamul ca e cald, etc si i-am zis sa termine cu asta ca ma deranjeaza.Ce sa ii fac sa o conving sa ma lase sa tin usa inchisa si sa nu mai intre de atatea ori? E foarte stresanta uneori. Ceva convingator? Funda :]

8 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Nu prea ai ce face, decat sa te intalnesti cu iubitul pe cat posibil in alt loc sau cat nu e mama ta acasa. Zi oricum mersi ca e de acord sa vina la tine.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Mama ta, din dorinta de a te proteja, da in obsesie. Devine paranoica. Nu stiu ce ai putea sa-i spui, pentru ca i-ai spus tu tot ce ar trebui sa-i spui. Fiecare om are nevoie de intimitate. Asta nu inseamna ca fac "prostii". Ma rog, pe de-o parte, daca ai atins deja varsta optima pentru a putea face dragoste, pentru a putea avea relatii, nu ar trebui sa se bage atat de mult in chestiile tale. Pe de alta parte, ti-am zis, ar trebui si tu s-o intelegi, macar putin. E o mama.

Răspuns utilizator avertizat
| HelpingHands a răspuns:

Mama ta probabil c-a trait intr-o vreme in care onoarea unei fete insemna mult. Pana la urma nu e rau ca te lasa sa-l primesti acasa, e chiar bine, ca in felul asta nu mergi sa te droghezi, sa bei alcool, dar probabil ca ar trebui sa fie mai mult prietena ta, decat sa se comporte cu autoritate, pentru ca astfel te indeparteaza si, asa, poate mai devreme decat ar trebui, s-ar putea intampla sa faci sex, daca ea e asa bagacioasa. Faza cu intratul peste tine nu e ok, decat daca e o mama distractiva, dar nici sa inchizi usa nu e ok. Probabil ca vreti si voi sa va sarutati, e de inteles; ar trebui sa stie sa respecte asta. Spune-i ca vreti sa va sarutati doar, si sa nu va mai verifice intr-una.

| Sfinnx explică (pentru HelpingHands):

Daa siigur si nici cu asta nu prea e de acord ptc spune ca se ajunge mai departe si tot asa.Nu inchid usa cu cheia.nici macar cheie n am la usa laughing Dar nici nu bate..intra direct si spune ca nu ar trebui sa ma ascund de ea. oh go on Am 16 imediat, ce Dumnezeu?! Nici daca sunt invitata la el nu ma lasa; spune ca nu e frumos si ma fac de rusine iar o fata nu merge acasa la un baiat.

| Bogdanel97 a răspuns:

Din dorinta de a te supraveghea sa nu faci ceva ajunge uneori mai departe. Canda parintii iti vor binele nu mai stiu pana unde merg. Blocheaza usa cu dulapul sau patul cea mai buna solutie laughing. Nu ai cum sa o convingi, intelege si tu ca pentru binele tau tot fae asta.

| 12345Anonim a răspuns:

Nu poti sa te intalnesti cu iubitelul in parc?

| JustMe6996 a răspuns:

laughing Face toate acestea pentru ca e mama tawinking Dar te inteleg tongue Uite,nu ai cum sa o convingi daca nu are incredere in tine. Ar trebui sa incepi sa ii povestesti mai multe,legat de prietenul tau (dar, evident, nu tot) astfel incat sa inceapa sa-l cunoasca mai bine, si sa ii stie intentiile. Incearca sa o faci sa il placa, si dupa totul va decurge de la sine. Noroc :**