| SweetnSpicy a întrebat:

Mama nu stie ce e aia "intimitatea" intră peste mine în baie, nu bate la usă, mă supravegează când vorbesc cu prietenii pe messenger, e un coșmar, vă rog cum să-i explic că nu mai sunt un copil și că am nevoie de spațiul meu.Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| OvidiuDanzka a răspuns:

Pai nu mai vorbii cu prietenii pe mess, uitate la mai multe filme, citeste articole si asa mai departe, la un moment dat isi va da seama ca ceva nu e in regula, pur si simplu incearca sa nu faci absolut nimic in prezenta ei care ar faceo sa te supraveghezebig grin

| Patry48485 a răspuns:

Las-o sa se uite se va plictisi
Va vedea ca nu faci nimic grav
Asa sunt majoritate parintilor sunt ingrijorati sa nu facem ceva rau
Si stiu din proprie experienta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rog sa precizezi varsta, sexul, viciile si cum iti petreci timpul liber. Poate gasim vreo solutie. Cu stima, Iulius

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa-i spui ca toate atitudinea asta "overprotected" denota lipsa ei de incredere fata de tine, iar lucrul asta te deranjeaza. Iti face mai mult rau decat bine. Toti avem nevoie de spatiul nostru personal, invadarea lui poate determina adesea anxietate. Multa bafta. LA MULTI ANI!

| wonderfullife a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa-i spui ca acum ai crescut si ca poti sa te protejezi si singur/a. explica`i asta cum crezi ca intelege ea mai bine. poti sa faci un gest sau lucru care sa-i dovedeasca ca este adevarat ce spui. sper sa te ajute...succes