| anonim_4396 a întrebat:

Mate-info VS. Stiinte ale naturii?
Vreau sa zic ca nu prea imi place mate,dar Romana o urasc, deci filo nu vreau.
Anul asta am trecut clasa 8 si imi fac planuri deja.

Răspuns Câştigător
| EX_AL_2002 a răspuns:

Salut!

Pai daca nu iti place matematica, dar totusi vrei la unul din profilele acestea, du-te la stiinte ale naturii.Deoarece acolo nu se face atat de multa matematica precum la mate-info.

Eu spre exemplu, anul acesta am terminat clasa a 8-a si o sa ma duc acolo.

Iar daca iti place IT-ul si vrei sa iti faci o cariera din asta, ai putea sa inveti pe net.Sincer, nu prea conteaza profilul cand vine vorba de IT. Trebuie sa stii unu, doua, trei ( cate limbaje de programare vrei tu sa inveti happy ) si minim o limba straina ( de preferat engleza sau franceza ).

O zi buna!

La revedere! happy

7 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

Nu prea văd de ce te-ai duce la mate-info dacă nu prea îţi place matematica, având în vedere că faci M1, nu M2 ca la ŞN.

| anonim_4396 explică (pentru deeeaqq):

Am inteles ca va fi "alta matematica", un nou inceput cine stie.
Romana in niciun caz, alta alegere nu am. Avand in vedere ca imi place Biologia si Chimia...

| deeeaqq a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci ŞN, având în vedere că-ţi place chimia şi biologia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu vreau sa ma bazez pe IT...Stiinte ale naturii cu IT?

Răspuns utilizator avertizat
| Roxana9339 a răspuns:

Hei! Si eu trec acum a 8-a si nici mie nu prea imi place matematica. Daca nu te pricepi la mate nu cred ca o sa fie mai bine la liceu, avand in vedere ca o sa fie foarte greu. Pe cand daca iti place chimia si biologia (am vazut ca ai scris intr-un comentariu) o sa iti fie mai bine la stiinte ale naturii.