| Mincu_Cristina_1999 a întrebat:

Mi a intrat furca in picior si s-a umflat, este vreo problema?

4 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu inteleg, de ce nu te-ai dus la spital pana acum?

| Mincu_Cristina_1999 explică (pentru William):

Am luat antibiotic si mi-a trecut in mare parte!

| corbulalbrosu a răspuns:

In astfel de situatii in mod obligatoriu trebuie sa fii vaccinata cu ser antitetanos, fiindca deseori rana se infecteaza si seajunge la tetanos care este o boala acuta, adeseori fatala, cauzata de o exotoxina produsa de bacteria clostridium tetani. Este indicat sa te prezinti de urgenta la un dispensar sau o alta unitate medicala. Multa sanatate!

| Iwannabesmart a răspuns:

Du-te la doctor. Daca furca e ruginita, poate face infectie.Trebuie sa te duci imediat la doctor.