| mihaellaaaa a întrebat:

Mi-a placut de el din prima clipa. A devenit pe parcurs cel mai bun prt al meu stiind ca eu il plac, apoi imi zicea ca sunt cea mai buna prt a lui.Singurul lui defect era ca se supara din ORICE! Chiar si fara motiv, ca sa sufar / sa ma enervez.Acum 1 saptamana. mi-a zis pe mess ca nu mai vorbeste cu mine ca bla bla. nu stiu de ce! Ma rog am stat o saptamana sau mai putin fara sa zica nimic si intr-o seara a intrat pe mine si mi-a zis ca e fffff suparat pe mine, ca sa nu mai vorbesc cu el NICIODATA si ca nu mai insemn nimic pentru. el. Ma simt GROAZNICCCCCCCCCCCC! straight face Vreau sa ii las in seara asta un offline. si d`asta am nevoie de niste pareri, de fiecare data cand ne certam, lasam un offline sau trimiteam un sms. ORICE! Acum nu stiu daca e bine sa fac iar asta, daca da, ce sa ii zic in offline? Nu Suport sa stea suparat pe mine :-

3 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Buna Miha >:d<
Baiatul asta se cam joaca cu sentimentele tale.Ti-a acceptat prietenia stiind ca tu il placi ceea ce este un fel de strategie ca sa nu ramana niciodata singur.
Isi cam bate joc de tine.Stie ca il placi si considera ca el este punctul tau slab deci gaseste diferite motive reale sau ireale pentru a nu mai vorbi cu tine.
Sfatul meu este sa nu ii mai dai atata importanta. Daca vrea sa fiti prieteni ok,daca nu,nu! Nu trebuie sa te rogi de nimeni prin niciun mesaj offline.
Nu ii mai da importanta,ocupa`te mai mult de tine,de hobbyurile tale,de iesirile la mall, la masa cu prietenele.
Daca va vedea ca nu ii merge acest joc, tot el va fi cel care iti va cauta din nou prietenia.
Take care happy!

| Biiiiiia a răspuns:

Buna!
Am fost si eu in aceeasi situatie.Lasa-i un offline sau trimite-i un sms in care sa-i spui ca nu intelegi de ce s-a suparat si daca i-ai gresit cu ceva ca iti ceri scuze.
Daca mai continua asa ii spui sa isi ia adio de la prietenia voastra si atunci dupa felul cum va reactiona el iti dai seama daca tine la tine sau nu.

| Ella_1621 a răspuns:

Am trecut prin asta si inca sa spunem ca mai trec.eu i-am spus ca de fiecare data cand e suparat pe mine sa stea 3 zile sa se gandeasca din ce motiv si de ce. daca nu vrea sa vorbeasca el cu mine ii spun cand isi revine sa ma caute si sa discutam sa vedem care a fost motivul pentru care s-a suparat.asa sunt unii baieti mai pretentiosi cu toate ca ei spun dese ori despre noi acest lucru. sper ca te-am ajutat:*:*:*