| SadBoyForever a întrebat:

Mi-a scapat telefonul in rau, si desi l-am scos dupa vreo 5 minute si i-am scos bateria stergandu-l bine de apa, tot nu merge. Cum le spun parintilor?

4 răspunsuri:
| edy4KtM a răspuns:

Le zici ca ai vorbit la telefon si a venit unu si tea impins si din greseala tiai scapat telu in rau, daca te intreaba cine era acel tip ii spui ca nu l-ai vazut la fata ca erai ocupat sa scoti telu sau ca a fugit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paii sunt mai multe variante dintre care eu iti recomand sa ii spui direct pentru ca va intelege dar poti sa:
1. sa inventezi o poveste gen erai cu prietenii pe afara si cineva te-a speriat si atunci tu l-ai scapat.
2. sa dai vina pe altcineva ca se juca pe telefonul tau si ti l-a scapat
3. sa le spui ca ti l-a furat cineva si sa-l arunci prin boscheti
4. alta minciuna stupida.

Eu zic sa fii sincerwinking da oricum e alegerea ta love struck

| MihaellaDinPitesti a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa le spui asa cum s-a intamplat, pana la urma asa a fost sa fie.Bine ca esti tu in regula! Succes!

| SadBoyForever explică (pentru MihaellaDinPitesti):

Pai, da, dar o sa ma intrebe ce cautam la rau, insa eu eram acolo in trecere si cand traversam raul mi-a scapat din mana. Oricum cred ca ai dreptate, le voi spune adevarul.

P.S.: Sunt din Curtea de Arges.