| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a spus un coleg:
La mate-info nu poti sa stii toata materia la mate.
De ce nu este posibil?
Un copil extrem de destept ar putea invata tot?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate dar numai in cazul geniilor, adica sansa este undeva la 1 la 1.000.000,sau poate mai mult, asa ca nu este exclus sa existe astfel de oameni superdotati, si nu numai in domeniul matematicii.

| peperonies a răspuns:

Daca ai fi extrem de destept ai sti raspunsul la intrebarea asta.

| frostxtq a răspuns:

Un copil extrem de destept poate sa stie tot ce preda profesorul. Toata materia nu are cum sa o stie deoarece nu ii este predata. La liceu te invata doar un anumit nivel de matematica-informatica etc. De aceea exista facultati, pentru specializare.

| anonim_4396 explică (pentru frostxtq):

Nu poate fi invatata autodidact?

| frostxtq a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca persoana e un geniu atunci se poate. Nici nu va avea nevoie de profesor, poate invata singur.

| Dolyta a răspuns:

Daca vrei, poti face orice,poti invata ce si cat vrei tu, eu cred ca este posibil sa inveti multe.
cat despre materia la mate, este foarte larga, matematica are multe parti, multe informatii, iti trebuie ceva timp s-o inveti pe toata.la scoala o inveti pe bucati, in gimnaziu un pic, la liceu un pic si tot asa.