| ToXiqLovE96 a întrebat:

Mi-am facut de curand un blog. inainte aveam mii de idei dar acum nici una straight face aveti vreo idee. ce as putea sa scrie?

5 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Sfatul meu este sa scrii despre ce ti se intampla in prezent.De exemplu, ai in clasa colegi care fumeaza. Poti scrie o postare in care sa iti exprimi opiniana ta despre fumat. Sau poti sa "le iei un interviu" colegilor care fumeaza si sa postezi si parerile lor. happy
Sunt multe lucruri care ni se intampla in viata de zi cu zi dar nu realizam cat de importanate sunt de fapt. O alta idee ar fi chiar ziua de azi, martisorul. Sper ca te-am ajutat. :*

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Parerea mea este ca intr-un blog trebuie sa-ti spui opinia despre diverse teme... poti sa alegi viata ta ca model pentru postari. poti sa scrii despre pasiunile tale, sau despre ce consideri ca este gresit la ceilalti si ai dori sa remediezi. postarile trebuie sa fie originale si sa prezinte ceea ce gandesti, propriile tale idei. trebuie sa te orientezi si in functie de ceilalti, adica articolele tale sa fie un subiect de discutie care sa priveasca pe toata lumea si cel mai important sa ii si intereseze.
succes la scris. happy

| hahaha a răspuns:

Poti incepe prin a scrie ce te-a determinat sa-ti faci un blog happy

| gatablog a răspuns:

Gasesti idei in fiecare zi de luni, pe www.GataBlog.info

Din principiu, ar trebui sa pui pe hartie cateva categorii de subiecte, la care te pricepi sau care te pasioneaza.

Programeaza o zi sau 2 pe saptamana cand vei scrie articolul, inspira-te online pentru articole dar mare atentie, nu copia continut, doar daca esti total in pana de idei. daca vei copia continut, nu uita sa mentionezi sursa de inspiratie.

Spune-mi ce iti place, ce pasiuni ai, ce te face sa te simti bine si-ti voi spune exact ce sa scrii pe blog. de fapt cred ca nu mai este nevoie, ai inteles de unde trebuie sa pornesti si sunt convins ca vei avea milioane de idei pentru articole.

P.S. nu te grabi, mai bine scrii mai rar, mai tarziu si bine.

| darius_1454 a răspuns:

Poti pune si un canal tv...de exemplu al meu in 3D! laughing))
cauta-ma sa- ti dau embed code daca vrei!