| SunshineSunrise a întrebat:

Mi-am făcut un prieten care face atletism de performanță, însă m-a facut sa fiu foarte complexata. Eram ok cu corpul meu. Dar de cand sunt cu el imi tot reproșează că am pielea moale, ca nu e fundul foarte mare, deși fac MMa de 1 an, practic un sport ma mentin, am 58 kg, sunt măsurată la sani, talie, fund pentru concurs si am la sani 90, talie 70 si fund 93 si tot spune ca o fata arată bine daca are brațele tari musculoase, fundul foarte rotund si mare pe spate, gambele foarte umflate si tari, musculoase, spatele foarte mare. Eu consider ca am picioarele cat sa nu fie drepte sa se vadă urma de gambe, la brate mi se vad muschii normali gen forma la ei si daca ii incordez se vad mușchii, fundul normal...Imi tot batea apropouri cu Nicki Minaj cum arata si toate vedetele din massmedia...Mi se tot reproșează că nu sunt sportivă adevarata dar sunt fete care fac de performanță și sunt slabe bat. De ce? Trebuie toți sa ne dezvoltăm ca niste halterofili? Depinde de corp? Am început să merg cu mâinile încrucișate pe strada de parca mi-ar fi rușine de oameni deși nu eram asa. Sa continui relația asta? Alți oameni (fete, băieți) mi-au spus că sunt dezvoltata dar am devenit complexata zici ca sunt scândură. Asa ma simt. Plâng in fiecare noapte si mă vad ultima strâmbă. Ce sa fac? crying

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Eu zic sa renunti la acest prost nu asa te comporti intr-o relatie, se pare ca nu aveti nimic in comun. Si nici pricipiul contrastele se atrag nu se aplica la voi.
Daca un halterofil este casatorit cu o persoana care face fitness nici unul si nici celalalt nu au ce sa-si reproseze, sunt sporturi diferite si fiecare suntem diferiti in felul nostru.
Nicki Minaj si alte boarfe parol vedete de la tv sunt asa pentru ca 1. asa sunt genetic si 2. mai toate sunt tunate chiar si in fund au silicon, dar incearca sa-i explici asta acestui atlet de performanta redusa.
Eu o am ca reper pe Antonia, femeia imi place la nebunie face pipi pe multe tunate de astea, si este o frumusete naturala!
Dar nu toti ne nastem frumosi, sau musculosi etc
Mie imi este scarba (scuzati-mi expresia) cand vad femei cu brate musculoase, sigur asta al tau are ceva fetishuri, si la naiba eu am 46 cm in brat adica destul de mult, ei cum ar fi langa mine sa fie o femeie cu 50 cm in brat laughing
Eu zic sa il lasi in lumea lui si sa-si caute femei cu muschi eventual si cu mustata.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa-l lasi pe ala, e clar ca nu te incadrezi gusturilor lui. El vrea o fata masiva, tu ai o figura probabil ceva mai feminina, in niciun caz nu merita sa te schimbi pentru el si nu e normal nici sa te critice non-stop pentru asa ceva. E prea superficial.

| Raven a răspuns:

În primul rând, Nicki Minaj și-a făcut implant pentru fundul ăla, nu l-a obținut prin sport, la fel în cazul lui Kim Kardashian.
În al doilea rând, n-ar trebui să rămâi lângă unul care încearcă să te modeleze după fanteziile lui bolnave. Credeam că tipele care fac MMA sunt tari și din punct de vedere psihic și nu lasă orice dobitoc cu **** mică să le submineze încrederea în sine. Dă-l dracului, pune-i poza pe sacul de box și scoate-ți din minte toate porcăriile pe care ți le-a spus!

| Cosmin86 a răspuns:

Gaseste-ti unul mai putin retardat.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să te despărți de el, să își caute pe alta dacă nu îi convine.
Nu trebuie să te schimbi pentru nimeni, cine te iubește te acceptă așa cum ești.

| Plato a răspuns:

Ti-ai facut-o cu mana ta, degeaba plangi acum. Cine te tine langa el? Pentru el esti un obiect, atat.
Nu inteleg care e problema, solutia e simpla si accesibila: te desparti de el, pur si simplu. Este ceva ca nu vad eu? Te rog, nu-mi zice ca-l iubesti si tampenii, nu m-am nascut ieri.

Tot atata bocit, hai mai da-ma dracu'. Ai o duzina de baieti in DM care te-ar iubi si respecta, si-mi vii cu texte penibile. Il lasi, pur si simplu, gata. Nu vrei? Ok, sa nu uite sa te mai stearga de praf din cand in cand.
Ori baga-l la ma-sa la blana, ori accepta ca esti un obiect.

Vai, saracuta, a salivat dupa Mr. Bolt si, in mod total suprinzator, acesta e interesat doar de aspectul ei. Sunt de-a dreptul socat, nu ma asteptam nicio secunda.
S-I-L-A

Răspuns utilizator avertizat
| Plato a răspuns (pentru SunshineSunrise):

E complet irelevant, nu asta e ideea. 200kg sa ai, tot n-ar trebui sa te faca sa te simti prost. Asta, bineinteles, daca te-ar iubi. Cred ca am clarificat deja ca nu e cazul de iubire.

| Horus35 a răspuns:

"Prea multă sensibilitate față de zadarnicele atracții ale exteriorului."

| Costel_Constantin_2000 a răspuns:

Eu iti zic sa te descarci pe el despre aceasta situatie, nu trebuie sa iti fie rusine de corpul tau, in momentul de fata nici nu se mai comenteaza legat de grasime oricine are ceva grasime, daca este atlet este bine dar asta nu inseamna ca este mai bun, grasimea ajuta la formarea muschiilor de gluten, daca v-a raspunde negativ la descarcarea ta, nu cred ca ar mai trebui sa continui aceasta relatie.

| Cotirla_Gabriel_1995 a răspuns:

Dacă vrea sa te schimbe nu e pentru tine, dacă te iubește, te iubește așa cum ești!
Un om care te iubește te face sa te simți frumoasa așa cum ești tu, nu te denigrează!