| Whymustbeme a întrebat:

Mi-am pierdut de tot increderea in mine. Sunt slab si urat (57 de kg si 1.84m). Pur si simplu numai pot suporta, cand ies pe strada oamenii rad de mine, ii vad mereu cum se holbeaza la mine si incep sa spuna faze de genu : uite-l si pe asta, ce sexy e sau strambule, ma doare! Am incercat sa ii ignor dar am ajuns la concluzia ca este imposibil. Pe langa ca sunt inalt si urat mai am si o problema cu mersul (de cand eram mic - platfus), merg stramb si imi tarai picioarele si am mici probleme cu echilibrul. Coloana mea este de asemenea stramba.

Prieteni nu am, prietena nici atat, toti din liceu se hlizesc cand ma vad, imi este tare greu sa mai suport. Din cauza acestor probleme stau cam toata ziua la pc, imi este prea rusine sa ies afara. Nu imi place sa pozez in victima, dar pur si simplu numai pot, fizicul meu este un esec. Am invatat ca desi toti spun ca aparentele nu conteaza, in realitate acestea conteaza si inca mult! Stiti cum as putea sa ma ingras rapid? Am fost si la medic, dar din pacate pentru mine acesta a spus ca nu prea am ce face.

Nu mai suport sa ii vad pe toti cu o gramada de fete in jurul lor in timp ce in jurul meu nu sta nici una.
O alta problema sunt colegii, care tot timpul rad de mine sau uneori chiar dau (parintii mei, nu le pot face nimic, nici diriga ...ehh sa fim realisti) si nici eu nu le pot face nimic. Am incercat sa ripostez dar avand in vedere ca sunt asa de slab nu am nici putere mi-o i-au tot timpul.
Nimeni nu vrea sa stea in jurul meu si e si normal avand in vedere reputatia de ratat pe care o am.
Mi-as dori din tot sufletul sa ma fi nascut in pielea altcuiva mai frumos, mai puternic si mai bogat.

Despre situatia materiala ce sa zic... si aici sunt un perdant, ai mei sunt niste bugetari saraci, nu au bani, nici macar masina nu avem si stam intr-un apartament mic si urat.

Pana acum am tot tinut in mine, si lucrurile astea se aduna zi de zi. imi este si mi-e greu..., viata mea e o depresie continua, un esec sunt un experiment esuat, un nimic...
Si totusi desi am avut atatea ganduri sinucigase niciodata nu le-am pus in practica...

16 răspunsuri:
| alina58 a răspuns:

Dupa tot ce mi-ai spus tu, mi se pare ca traim in jungla. Nu conteaza felul in care arati, poate nu esti cel mai frumos, dar crede-ma ai multe parti bune. Toti avem defecte, pacat ca altii se cred perfecti...stiu ca iti este greu si te doare, dar nu trebuie sa ii bagi in seama. Gandurile sinucigase nu trebuie sa existe, trebuie sa fi tare, si sa le arati la altii ca poti sa zambesti chiar si cu inima ciobita!

| simonica57 a răspuns:

Nu stiu ce sfat sa iti dau dar mi-e mila de tine
P.S. unde stai eu in pitesti

| Whymustbeme explică (pentru simonica57):

@simonica57 sunt din Bucuresti
@andrei_8327 am fost la medic, dar din pacate pentru mine acesta nu a putut sa faca nimic, a spus doar sa mananc mai bine.

| georgexxl a răspuns:

Cred ca iti vine greu si te inteleg dar sa stii ca toti omeni sunt frumosi in felul lor de a vorbi de a se comporta incredete in tine si sa iti iasa din ging sinuciderea incearca sa citesti biblia si ai sa vezi cite satisfacti ai gasesti cautati un preten care sa poti vorbi cu el sa ii spui ce te dore

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt luata in ras uneori, at cand merg pe strada... din simplul motiv ca am stilul emo -_-. insa nu pot face nimic, merg inainte si tac, asa sunt oamenii din ziua de astazi straight face
P.s: scuze ca am raspuns asa tarziu.

| vampir004 a răspuns:

Si eu am patit la fel,au ras de mine si cei de la scoala si cei de la Liceu,de multe ori ma cert-am cu cei din clasa si incet,incet am reusit sa le fac fata, in primul rand daca se iau de tine, comenteaza la ei iar la cei mari lasa-i pe aia, nu-i baga in seama, mai intai fa legea in clasa ta iar incet vei reusi sa le faci fatawinking

| flavius01 a răspuns:

Te inteleg perfect nu-ti fa griji ca nu esti singurul...si eu suport aceleasi batjocuri zilnice si rasete pe coridorul strazii, doar ca la mine este inaltimea motivul (2.13 la 16 ani ). Am incercat sa nu ii bag in seama cum ai facut si tu si a fost mai rau. Sincer, singura solutie care o vad pentru noi este sa punem piciorul in prag sa spunem stop batjocurii referitoare la noi. Cel mai bun lucru pe care l-ai putea face ar fi sa incepi sa iti faci o dieta mai bogata in calorii dupa te-ai putea apuca de sala si atunci sa vada aia cine e mai tare tongue

| andrei_8327 a răspuns:

Eu îţi dau sfatul sa te duci la spital, sau sa mănânci mai mult sa stai mai mult dar în acest caz, la medic! sper sa simţi o schimbare în viata ta, când mai pui un pic da grăsime (de acum sa nu exagerezi)!

| Whymustbeme explică (pentru andrei_8327):

Am fost la medic, dar din pacate pentru mine acesta nu a putut sa faca nimic, a spus doar sa mananc mai bine. Am incercat sa mananc fortat dar degeaba... nici un rezultat. Ms ca mi-ai raspuns. happy

| AliceAne a răspuns (pentru Whymustbeme):

Incearca sa faci ceva exerciti in camera, 1obosesti 2imbunatatesti forma fizica. deci odata cu obosela vine si foamea, nu manca ff mult sa te doara burta ca te imbolnavesti, stabilesteti niste ore fixe pentru mese, (putin si des)

| andrei_8327 a răspuns (pentru Whymustbeme):

Fa mai mult sport, du-te la sala, fa muschi, si atunci vei deveni mai puterni, dormi si tu mai mult!

| XFive_XZero_1995 a răspuns:

Te inteleg, am fost si eu ca tine dar la un moment dat m-am saturat si a inceput sa ma doara in ***. Singurul sfat pe care pot sa ti-l da e sa ti capuls sus pentru ca va veni si vremea ta. Ti-o spun din experienta, a mea a venit. :D Asculta-mi piesa poate o sa te faca sa te simti mai bine. :D http://www.youtube.com/watch?v=5lFmlfUGPLQ

| invingatoru098 a răspuns:

Faceti analize la stomac ca nu cumva sa aveti (tenie) ca de asta mancati ai nu va ingrasati

| BiancaBibiB a răspuns:

Wow e nasol...eu sunt o persoana care nu ma gandesc la aspect cand vorbesc cu cineva. Cred ca e si din cauza ca stau intr-un oras mic unde adolescenti nu sunt asa rai. Si in plus fiecare are un loc sub soare si fiecare este facut pentru a face ceva, iar cei care de judeca dupa aspect nu te merita ca prieten.

| BiancaBibiB a răspuns:

Hey,in ce oras stai(e important, in orasele mari si oameni se poarta altfel) daca colegii tai se poarta in felul acesta cu tine e pentru ca sunt prost crescuti si se cred perfecti daca vor sa dea in tine ai putea sa ii intrebi ce satisfactie au si poate isi dau seama ca n daca te lovesc nu vor fi mai populari in plus daca nu apreciaza cine esti si se gandesc doar la aspect nici nu te merita ca prieten. iar daca oameni se iau de tine pe strada nu-i baga in seama sau spune-le ca nu te vad pe tine si rad de altcineva. Mergi cu capul pe sus si nu-ti fie rusine de cine esti pana la urma toti avem un loc sub soare si fiecare are scris sa faca ceva, orice, important sau mai putin important dar oricum ceva care conteaza.

| kyokun a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie, am 1.96, 67 kg, putin cocosat, toti profita de mine, ma batjocoresc, eu ma comport deent, respect toata lumea pe strada, sunt foarte bine educat, invat foarte bine la scoala, dar mereu se iveste aceeasi problema. Nu stiu ce sa mai fac, am fost la spitale, la o gramada de doctori, sute de analize si degeaba, de vreo 6 luni manac 8-9 mese pe zi dar nu pun nimic pe mine. De prietena nici nu mai vorbesc ca nu amm, toti ma considera un ratat datorita faptului ca sunt inalt, slabanog, am suflet bun, si invat foarte bine la scoala, dar ce sa fac, poate candva va rasari soarele si pe strada mea.