| dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc a întrebat:

Mi-am pierdut prietenii cei mai faini din cauza anturajului, in urma cu 2 ani m-am imprietenit cu 2 baieti si 2 fete. Efectiv mergeam seara la el acasa de la 10 la 11 o ora doar ca sa ne vedem si sa ne distram cat puteam, fetele acelea din nou, erau oameni ca lumea, destepti, cuminti si m-am reimprietenit cu,,prietenul meu cel mai bun,, care m-a lasat cand mi-a fost mai greu si toti imi ziceau ca nu e om ca lumea si cand venea el cu noi plecam si m-a mancat pe mine sa ma reimprietenesc cu el. Toti ceilalti prieteni ca lumea m-au lasat cand vedea ca nu-i mai bag in seama, efectiv cu acei oameni radeam, ne distram, ne ajutam unul pe altul, efectiv toti imi ziceau. Ba omule, tu nu mai esti ok cand vine ala cu noi, esti mai mistocar, esti total diferit si aveau dreptate dupa care l-am preferat pe el in locul celorlalti ca lumea si nu stiu ce sa fac. Nu mai vorbeste nici unul cu mine doar ala, el e genul de om care se drogheaza, cu fetele umbla o noapte si le lasa, e genul ala,, bombardier,, ce sfaturi imi dati ca sa ma reimpac cu cei ca lumea?

1 răspuns:
| isemilia a răspuns:

Le poti spune ca iti pare rau si ca intelegi ce ai gresit. Posibil sa se reimprieteneasca cu tine, posibil sa nu o faca, e alegerea lor, insa conteaza sa ai tu initiativa. Incearca sa te distantezi de acest "cel mai bun prieten"...